Import odzieży używanej z różnych krajów
Pochodzenie odzieży importowanej dla odbiorcy ma bardzo duże znaczenie. Także to, czy była ona wcześniej sortowana, czy jednak nie. Dlatego przed każdym dostawcą tego typu towaru wcale nie małe wyzwanie, aby zagwarantować swoim odbiorcom dobrej jakości towar, który w ostateczności zakupi klient detaliczny.
Import odzieży używanej
Odzież importowana może być wcześniej sortowana lub nie. Ta, która została posegregowana, zazwyczaj jest również droższa, szczególnie gdy była sortowana pod kątem jakości, np. w workach znajdują się tylko ubrania od znanych producentów, nie zniszczone oraz aktualne pod względem obowiązującej mody. Ale odzież może być również podzielona ze względu na rodzaj, np. damska, męska czy dziecięca.
Tzw. „niesort” to worki z odzieżą pakowaną zupełnie losowo. Znajdą się więc tam ubrania zarówno damskie, męskie, jak i dziecięce. W dobrej jakości „niesorcie” nie powinny również znaleźć się wyjątkowo zniszczone czy uszkodzone ubrania. Segregowanie ubrań powinno odbywać się na miejscu i tam zapakowane worki powinny w takiej postaci dotrzeć do odbiorców w Polsce. Wtedy mamy gwarancję, że otrzymujemy dobrej jakości towar.
Kraj pochodzenia odzieży używanej
Import odzieży używanej odbywa się z różnych krajów europejskich, a także z Ameryki Północnej. Niektóre kraje cieszą się szczególną popularnością i są także gwarancją, że ubrania będą odznaczały się dobrą jakością. Tak jest w przypadku krajów skandynawskich oraz niektórych dzielnic Anglii. Ceniona jest również włoska odzież, szczególnie z okolic Mediolanu.
Podobnie jest z odzieżą importowaną z Ameryki Północnej. Ceni się przede wszystkim tę, którą zdobywa się z dzielnic Nowego Yorku, New Jersey czy Connecticut. Jest to gwarancja, że pochodzi ona od znanych producentów, wpisuje się w aktualną modę oraz jest dobrej jakości.
Import odzieży używanej – ceny
Tego rodzaju odzież może znacząco różnić się pod względem ceny. Wpływ na to ma przede wszystkim kraj pochodzenia, a także to, czy była ona wcześniej segregowana. Ta posortowana jest zazwyczaj nieco droższa od „niesortu”. Cena odzieży używanej dotyczy kilograma, ponieważ zakupuje się ją w workach. Przy zakupie większej ilości można także liczyć na korzystne rabaty.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.