Kriolipoliza, czyli skuteczna metoda na oporny tłuszcz

Do szczupłej zgrabnej sylwetki nie zawsze trzeba dochodzić restrykcyjną dietą czy katorżniczymi codziennymi ćwiczeniami. Równie dobrze może być ona efektem poddania ciała specjalistycznemu zabiegowi kriolipolizy – https://saywowclinic.pl/coolsculpting/ – polegającemu na wymrażaniu tkanki tłuszczowej.

Ogólny opis zabiegu

Kriolipoliza ma prowadzić do miejscowej likwidacji tkanki tłuszczowej, dlatego też nie przeprowadza się jej jednocześnie na całym ciele, a wyłącznie na wybranych jego partiach.

Chodzi tu o te najbardziej problematyczne partie, na których tłuszcz ewidentnie lubi się odkładać. U kobiet będą to uda, bioderka i pośladki, u mężczyzn częściej brzuch, boczki i plecy.

Dodatkowe efekty zabiegu to poprawa kondycji skóry, zwiększenie jej elastyczności i… redukcja cellulitu. Zabieg zawsze zdoła korzystnie zadziałać na wygląd ciała.

Standardowy przebieg zabiegu

Przed zabiegiem pacjent koniecznie musi odbyć wstępną konsultację z lekarzem. W jej trakcie i na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego sprawdza się, czy dana osoba może zostać poddana kriolipolizie.

Podczas zabiegu wybrane partie ciała będą zasysane przez specjalne urządzenie, a następnie poddawane działaniu niskiej temperatury. Zazwyczaj wynosi ona maksymalnie 5, a najmniej nawet -10 stopni C.

Przeważnie taki pojedynczy zabieg trwa od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. W ramach jednej wizyty można zadziałać na trzy różne obszary ciała, choć oczywiście każdy zabieg zaleca się powtórzyć.

Zalecenia po zabiegu

Nowoczesną kriolipolizę przeprowadza się w taki sposób, by nie prowadziła ona do naruszenia innych tkanek. Strona https://saywowclinic.pl/coolsculpting/ dokładnie wyjaśnia, jak to się robi.

Mimo wszystko tuż po zabiegu skóra może wydać się lekko obolała i zmęczona. W tym czasie warto zapewnić jej dodatkową regenerację, rezygnując z poddawania jej jakimś skomplikowanym i cięższym zabiegom.

Mniej więcej przez tydzień po zabiegu nie należy też korzystać z masażu. Dodatkowe zalecenia odnośnie ewentualnej rekonwalescencji są podawane przez lekarza.