CZEPKI MEDYCZNE

W dobie koronawirusa, ochrona osobista jest niezwykle ważna. Chronić należy nie tylko usta, nos i ręce. W przypadku lekarzy, specjalistów, kosemtologów ważna jest również odpowiednia ochrona głowy. Tutaj idealnie sprawdzą się czepki medyczne. Co można o nich więcej powiedzieć?

Czepki lekarskie

Choć znane są od lat, dopiero teraz ich wartość drastycznie wzrosła. Dlaczego? Dlatego, iż ogólnie panująca pandemia koronawirusa, narzuciła jeszcze większe restrykcje, niż były do tej pory. Czepki chirurgiczne nie są już używane jedynie podczas operacji. Takie czepki stosuje aktualnie cały personel medyczny.

Czepki lekarskie uszyte są z cienkiej flizeliny bądź z polipropylenu wysokiej jakości. Takie czepki medyczne są cienkie – ale i takie też powinny być. Nie ma tutaj mowy o czepkach wielokrotnego użytku. Bynajmniej! Taki czepek należy po każdej operacji bądź każdym kontakcie z pacjentem wymienić na nowy. W końcu na nim zbierają się bakterie i wirusy, które w łatwy sposób mogą rozprzestrzenić się na inne osoby. Warto więc pamiętać, by czepek wymieniać regularnie i… nie oszczędzać. Pomimo, że taki czepek to koszt pomiędzy 39.00 a 90.00 złotych za sto sztuk, to jednak któż by oszczędzał na własnym zdrowiu? Co więcej, ochrona głowy w dobie koronawirusa jest obowiązkowa a zapewnienie pełnego ekwipunku lekarskiego leży po stronie szpitali czy placówek opieki zdrowotnej. Takie czepki chirurgiczne się po prostu należą i warto o nie zabiegać.

Czepki chirurgiczne damskie i męskie

Choć wydawałoby się, że czepek jest uniwersalny, to jednak producenci wychodzą na przeciw każdej płci. Występują zatem w sprzedaży czepki medyczne damskie i męskie. Czym się różnią? Otóż męskie czepki często nie posiadają gumki a wiązanie z tyłu. Lekarz w takim czepku czuje się swobodnie, nic nie uciska jego głowy a moc wiązania sam reguluje. Dodatkowo taki czepek pełni funkcję zbierania potu z czoła.

Czepki chirurgiczne damskie – to czepki z gumką, posiadające nieco większą objętość. Wszystko dlatego, że kobiety najczęściej noszą długie włosy. Nie każdy czepek jest w stanie dokładnie ogarnąć całą głowę, zwłaszcza kiedy dana kobieta posiada bujną fryzurę. Damski czepek wygląda trochę jak czapka smerfa i dzięki temu jest wygodna i nie krępuje ruchów.

Czepki lekarskie – gdzie jeszcze można je zastosować?

Czepki medyczne wykorzystywane mogą być nie tylko w medycynie ale również w… domu! Przykładowo podczas przygotowywania posiłków czy wykonywania makijażu w momencie, gdy fryzura jest już upięta a nie chce się jej zniszczyć. Czepek taki należy delikatnie naciągnąć na głowę i cieszyć się swobodą ruchów – zarówno tych makijażowych, jak i kulinarnych.