Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając pokrowce na fotele samochodowe?

Skórzane fotele samochodowe jak powszechnie wiadomo nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto zapewnić im odpowiednią ochronę. Najprostszym sposobem na zabezpieczenie foteli jest oczywiście postawienie na profesjonalne pokrowce. Ich olbrzymim atutem jest atrakcyjna cena i duża skuteczność.

Funkcjonalne pokrowce

Aby wybrać porządne pokrowce na fotele samochodowe w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi pokrowce z dodatkowymi kieszonkami, w których można przechowywać ważne dokumenty.

Wybierając pokrowce na tylną kanapę należy zwrócić uwagę także na to, czy będzie istniała możliwość złożenia kanapy bez konieczności rozpinania zamków. Tylko w ten sposób będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wybierając nowe pokrowce na fotele samochodowe należy zwrócić uwagę także na kwestie bezpieczeństwa. Najlepszym wyborem są oryginalne pokrowce od renomowanych producentów, które mogą pochwalić się stosownymi atestami i certyfikatami.

Ważne jest także to, czy pokrowce można bezpiecznie zakładać na fotele, które wypełnione są w poduszki Air Bag. Pamiętać należy o tym, że wiele foteli tego typu posiada dodatkowe boczne poduszki powietrzne. Dobre pokrowce powinny posiadać certyfikat PIMOT, który jest gwarancją bezpieczeństwa. Pokrowce z tym certyfikatem posiadają specjalny szew, który umożliwi bezproblemowe otwarcie się bocznych poduszek powietrznych.

Moda na skórę ekologiczną

Coraz więcej renomowanych producentów oferuje swoim klientom pokrowce na fotele samochodowe wykonane ze skóry ekologicznej. Jest to jeden z tych materiałów, który do złudzenia przypomina naturalną skórę i co najważniejsze jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Większość zabrudzeń można błyskawicznie pozbyć się poprzez przetarcie mokrą szmatką.

Profesjonalne pokrowce z tzw. eko skóry idealnie sprawdzą się w samochodach roboczych, w których dość często przewożony jest brudny bagaż. Pamiętać należy o tym, że skóra ekologiczna może się nagrzewać w upalne dni i wydzielać nieprzyjemny zapach. Aby rozwiązać ten problem najlepiej postawić na pokrowce od znanych producentów, które są wykonane z najlepszych materiałów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal