Mała firma transportowa sposobem na zysk?
Transport towarów to bardzo popularna i potrzebna branża, która wciąż się rozwija. Potrzebni są nowi przewoźnicy, zarówno przewożący towar samochodami ciężarowymi jak i busami. Ci, którzy doskonale czują się za kierownicą samochodu, powinni rozważyć założenie firmy transportowej.
Jakie auto będzie najlepsze?
Na początek z powodzeniem wystarczy jeden samochód typu bus. Mniej ofert transportowych jest na busy blaszaki, więc rozsądniej postawić na busa ze skrzynią ładunkową, tak zwanego busa – plandekę. Takim samochodem można poruszać się posiadając prawo jazdy kategorii B, pod warunkiem oczywiście, że wpisana w dowód rejestracyjny dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie przekracza 3.5 tony. Może to być samochód z windą, jednak i auto bez windy sprawdzi się w tej sytuacji doskonale.
Zlecenia transportowe
Aby potencjalni zleceniodawcy byli zainteresowani, oferta transportowa musi być dopracowana i konkurencyjna. Nie oznacza to jednak, ze Oferta transportowa musi być jak najtańsza. O wiele ważniejsze jest wyspecjalizowanie się – na przykład – w określonych kierunkach tras. Jeździe po Polsce lub Europie. Posiadanie wiedzy i doświadczenia jak świadczyć usługi transportowe, przestrzegając przepisów, które obowiązują. Żaden zleceniodawca bowiem nie powierzy towaru do przewiezienia kierowcy, który nie ma pojęcia – na przykład – jak wygląda specyfika poruszania się busem po danych krajach. Każdy zleceniodawca chce mieć towar dowieziony na czas. Brak wiedzy w tym zakresie może skończyć się opóźnieniami, zatrzymaniem busa do momentu uregulowania otrzymanego mandatu i innymi problemami.
Zleceń transportowych można też szukać na wielu giełdach transportowych. Oczywiście jest jeszcze inna opcja czyli współpraca z dobrym spedytorem, który zadba o to, by zleceń przewozowych nie brakowało. Sam będzie ustalał kierunki tras, powiadomi o adresach dostaw i odbiorów. Świadczenie usług transportowych może okazać się szansą na bardzo wysokie zarobki, znacznie przekraczające średnie wynagrodzenie w Polsce. Oczywiście będą też koszty – paliwa, ubezpieczeń, eksploatacji pojazdu. Mimo tego jednak zysk z pewnością będzie spory.