Jakie zastosowanie ma system RFiD?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że systemy RFiD są w najprostszym możliwym ujęciu formą komunikacji bezprzewodowej wykorzystującej fale radiowe nie tylko do śledzenia, ale również identyfikacji różnych obiektów. Omawiane rozwiązanie ma znacznie większą liczbę zalet, niż mogłoby się wydawać.

Pomoc w inwentaryzacji

Należy mieć świadomość, że znaczniki RFiD będą pozwalały na stosunkowo szybkie, a także precyzyjne przeprowadzenie inwentaryzacji określonego majątku lub nawet stanów magazynowych.

Godny uwagi jest fakt, że tagi RFiD nie muszą być fizycznie widoczne dla czytników. Dzięki temu można liczyć na zdecydowanie szybszy odczyt. Nie trzeba celować w kod kreskowy znajdujący się na etykiecie.

Idealne rozwiązanie dla produkcji

Warto wiedzieć, że automatyzacja, a także bardzo dokładna rejestracja poszczególnych zdarzeń zagwarantują zliczanie wyrobów, śledzenie procesów czy sterowanie produkcją.

Ponadto automatyzacja oraz RFiD pozwalają na skrócenie czasu wytworzenia produktu końcowego. Firma dzięki temu zyskuje nadzór nad wybranymi etapami produkcji.

Jakie jeszcze zastosowanie mają Systemy rfid?

Należy mieć świadomość, że obecnie standardem jest rejestrowanie czasu pracy pracowników w przedsiębiorstwach za pomocą systemów RCP. Nie wszyscy jednak wiedzą, że wykorzystuje się w nich karty oraz czytniki RFID krótkiego zasięgu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane rozwiązanie doskonale zda egzamin w klinikach, szpitalach. Jak wiadomo wymagany będzie wtedy stały nadzór nad dostawami materiałów medycznych.

Nie można zapomnieć, że systemy RFiD mogą pomóc w zlokalizowaniu sprzętu informatycznego, komputerów, dysków, serwerów czy innego wyposażenia IT. Należy mieć świadomość, że omawiana technologia może także zostać wykorzystana do zabezpieczenia poufnych danych. Ponadto systemy ewakuacyjne, które bazują na RFiD znajdują zastosowanie w różnego rodzaju instytucjach, fabrykach czy biurowcach. Z kolei podczas ewakuacji pomagają zarządzać akcjami czy kontrolować obecność poszczególnych pracowników.