Doskonały druk
Przykładem bardzo dobrego druku może być druk sublimacyjny. Metoda ta polega na wykorzystaniu druku cyfrowego, użycia nie tuszy, a odpowiednich barwników oraz polega na specjalnym procesie chemicznym.
NADRUKI SUBLIMACYJNE
Dobry, sublimacyjny druk na tkaninach wykonuje się przy użyciu specjalnych, ekologicznych barwników, które łączą się z włóknami poliestrowymi. Dlatego zaleca się, by tkaniny, na których drukuje się drukiem sublimacyjnym, posiadały jak najwięcej w swoim składzie włókien poliestrowych. Koszulki, bluzy czy całe ubrania, mogą mieć skład pomieszany, jednak zawsze musi być częścią ich składu poliester.
DRUKARNIA SUBLIMACYJNA
Drukarnia sublimacyjna to miejsce, gdzie drukuje się tkaniny drukiem sublimacyjnym. Jest tam wiele specjalnych, atramentowych drukarek. Znajdują się tam także odpowiednie prasy, które wprasowują w tkaniny dany nadruk. Każda drukarnia sublimacyjna to miejsce bardzo ekologiczne i przyjazne środowisku, ponieważ używane do druku barwniki nie są pełne chemii, a są naturalne.
PROCES DRUKU SUBLIMACYJNEGO
Nadruki sublimacyjne powstają przy użyciu odpowiednich barwników, dzięki odpowiedniemu dociskowi i wykonaniu w odpowiednim czasie.
Dobry druk na tkaninach, wykonany metodą sublimacji jest trwały i odporny i przede wszystkim bardzo wyrazisty i kolorowy.
Tą samą metodą drukuje się także bardzo duże obrazy, które bywają ładną dekoracją powierzchni mieszkalnych lub biurowych.
DLACZEGO DRUK SUBLIMACYJNY?
Bo jest trwały, odporny, ekologiczny, naturalny, ładny i dekoracyjny.
Faktem jest, że lepiej wygląda na tkaninach białych, że najlepiej drukuje się na tkaninach o wysokim składzie poliestru, ale jednak jest to jeden z najlepszych sposobów zadrukowywania tkanin. Ponadto dzięki tej metodzie możemy w bardzo szybkim czasie nadrukować bardzo dużo koszulek lub bluz, albo całych ubrań. Druk sublimacyjny jest też bardzo tanią metodą druku.
CZY W CZASIE DRUKU SUBLIMACYJNEGO ZDARZAJĄ SIĘ PROBLEMY?
Tak jak w każdym druku, czasami druk blaknie, rozmywa się lub staje się niewyraźny. Są to jednak różnego rodzaju problemy techniczne, które z łatwością można rozwiązać. Na przykład, gdy tkanina jest za bardzo wilgotna, zdarza się, że obraz się rozlewa lub blaknie. W takim przypadku, przed wdrukowaniem grafiki w koszulkę, dobrze jest ją przeprasować w prasie pod wysoką temperaturą. Inny przykład to efekt przesunięcia się obrazu, oznacza to problem przy otwieraniu termo prasy. Wystarczy więc matrycę przykleić do koszulki przy pomocy termo taśmy. Wszystkie powstałe problemy są problemami łatwymi do rozwiązania.
Źródło tekstu http://nadrukisublimacyjne.pl/