Dopasowany do umiejętności kurs angielskiego

Język angielski jest jednym z najpowszechniej używanych na kuli ziemskiej. Z tego względu, warto zapewnić sobie choćby podstawową jego znajomość, która może okazać się przydatna nie tylko podczas podróży, ale również w pracy.

Kurs angielskiego dopasowany do potrzeb

Obecnie rynek w kwestii kursów językowych jest ogromny i bardzo elastyczny. Oprócz ofert indywidualnych lektorów, można znaleźć także specjalne kursy dla niewielkich grup, tworzone przez doświadczone firmy od lat zajmujące się nauczaniem języków obcych.

Przy doborze kursu istotne jest dobranie odpowiedniego poziomu. Nie ma sensu spędzać czasu na kursie, który jest dla ans zbyt łatwy; zbyt wysoki poziom z kolei może nas szybko zniechęcić. W większości miejsc, szkoły językowe same przeprowadzają wstępną ocenę umiejętności kandydata, aby dopasować go do odpowiedniej grupy.

Nauka języka w kameralnej grupie potrafi być świetnym motorem napędowym, który pozwala na szybszą naukę języka. Niezależnie od motywacji (chęć zaimponowania innym lub na przykład obawa przed upokorzeniem), w grupie uczymy się znacznie lepiej.

Dlaczego warto zainwestować w kurs angielskiego?

Przede wszystkim po to, aby ułatwić sobie porozumiewanie. W większości krajów świata, możliwe jest złapanie kontaktu po angielsku ze sprzedawcą czy osobą na ulicy, od której chcemy uzyskać pomoc. Dzięki dobrej znajomości języka, możemy na przykład dowiedzieć się, gdzie znajduje się interesujące nas miejsce czy zapytać o godzinę.

Dodatkowo, obecnie większość pracodawców wymaga znajomości tego języka i nikogo już nie dziwi, że w wielu korporacjach należy znać angielski co najmniej na poziomie B2. Skorzystanie z wygodnego kursu pozwala nie tylko nauczyć się języka w zadowalającym stopniu, ale też często znacznie ułatwia uzyskanie certyfikatów potwierdzających tę znajomość.

Globalna wioska

Obecnie świat jest globalną wioską. Wyszukiwanie informacji jest znacznie łatwiejsze, gdy znamy więcej języków: możemy skorzystać z większej ilości źródeł, które umożliwią zdobycie szerszej wiedzy.

Dzięki dostępowi do internetu, możemy także nawiązać ciekawe znajomości z ludźmi z zagranicy, a umiejętność biegłego komunikowania się po angielsku bardzo to ułatwi. Kurs angielskiego uczy bowiem nie tylko angielskiej gramatyki, ale również swobody wypowiadania się, a także toczenia rozmowy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej