Druk sublimacyjny na koszulkach – jak wygląda ta metoda?

Coraz więcej osób prywatnych i firm decyduje się na nadrukowanie zdjęcia, grafiki czy napisu na ubraniach. Najlepszą metodą jest drukowanie sublimacyjne. Na czym polega?

Sublimacja na koszulkach

Koszulka to ubranie, które noszą panie i panowie w każdym wieku. Bardzo wielu właścicieli firm wykonuje nadruki na koszulkach dla swoich pracowników lub jako gadżet reklamowy. Druk sublimacyjny na tkaninach jest bardzo wytrzymały i nadaje się do różnych tkanin.

Drukowanie sublimacyjne pozwala na doskonałe odwzorowanie kolorów i detali. Taką metodą można wykonać nadruk nie tylko na koszulkach, ale też bluzach i innych częściach garderoby zależnie od potrzeb.

Jak wygląda metoda druku sublimacyjnego?

Drukowanie metodą sublimacji wymaga użycia specjalnych tuszów, które najpierw są nanoszone na papier transferowy. Niezbędne są specjalistyczne urządzenia, prasy, przy których pomocy wydruk jest przenoszony z papieru sublimacyjnego na tkaninę. Wszystko odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze.

Ta metoda świetnie nadaje się do drukowania odzieży sportowej, która jest narażona na zabrudzenia i częste pranie. Grafika czy zdjęcie nawet po wielu praniach wyglądają doskonale.

Zalety druku sublimacyjnego

Podczas druku sublimacyjnego na tkaninach używa się specjalnych barwników, które doskonale łączą się z włóknami. W trakcie przenoszenia nadruku na tkaninę barwnik się podgrzewa i wnika w głąb włókien, a nie osadza się na powierzchni. To sprawia, że druk sublimacyjny jest niezwykle trwały.

Wybierając druk sublimacyjny, można mieć pewność, że wydruk będzie po nawet długim użytkowaniu bardzo wyraźny. Ubrania mogą być wielokrotnie prane i suszone, a nadruk zachowuje swoje pierwotne właściwości. Dużym plusem jest również fakt, że obraz jest bardzo wyraźny. Można odwzorować dokładnie wszystkie szczegóły, a więc nadaje się ta metoda do drukowania zdjęć lub innych obrazów z detalami. Bardzo ważne jest też to, że druk sublimacyjny jest opłacalny już od pojedynczych sztuk. Z tego względu nie trzeba decydować się na hurtowe zakupy.