Ergonomiczne skrzynie na jabłka

Transport i magazynowanie świeżych warzyw i owoców, np. jabłek to prawdziwe wyzwanie. Jest to bardzo delikatny produkt, który nie tylko jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, ale również działanie pleśni i grzybów, a to może generować bardzo duże straty dla właściciela oraz odbiorcy. Jakie skrzynie na jabłka stosować?

Skrzyniopalety na jabłka z tworzywa sztucznego

Tradycyjne skrzynki wykonane z drewna z powodzeniem zostały zastąpione tymi z tworzywa sztucznego. Szybko okazało się, że takie rozwiązanie jest zacznie wygodniejsze, ekonomiczniejsze, a także generuje znacznie mniej strat w świeżych owocach. Na te zalety składa się bardzo wiele innowacyjnych i praktycznych rozwiązań. Główną z nich jest między innymi zastosowanie wyjątkowego materiału.

Tworzywo sztuczne, z którego zostały wykonane Skrzynki na jabłka, to niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne materiał. Ma to niewątpliwe znaczenie, ponieważ jabłka to produkt ciężki, ale zarazem delikatny. Natomiast sama skrzynka jest znacznie lżejsza od drewnianej, dzięki czemu dużo łatwiej się ją obsługuje. Tworzywo nie absorbuje także wody, więc waga również pod tym względem nie zmienia swojej ciężkości.

Skrzynki na jabłka – niezwykle higieniczne warunki

Skrzynie na jabłka wykonane z tworzywa sztucznego znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Gładkie ścianki łatwo się myje, a to sprawia, że panujące w nich warunki nie sprzyjają rozwojowi pleśni czy grzybów. Świeże jabłka bardzo łatwo ulegają zepsuciu, szczególnie gdy dojdą do tego jeszcze uszkodzenia mechaniczne, o które przecież nietrudno w transporcie. Pod tym względem tworzywo sztuczne przeznaczone do kontaktu z żywnością jest lepszym rozwiązaniem od drewna, które jest wrażliwe na działanie wilgoci.

Ażurowa budowa ścianek sprawia, że w pojemnikach zapewniona jest właściwa cyrkulacja powietrza. Ma to również niebagatelne znaczenie dla świeżych owoców. Dzięki temu panują w nich znacznie bardziej higieniczne warunki.

Sprawny i wydajny transport

Skrzyniopalety na jabłka to produkt, który znacznie łatwiej obsługiwać między innymi z powodu znacznie niższej wagi oraz wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniom. Należą do nich między innymi wygodne uchwyty, które są całkowicie kompatybilne z automatycznymi systemami przenośnymi.

Na szczególna uwagę zasługuje także możliwość układania pustych skrzyniopalet w stosy, a także w zależności od rodzaju pojemników, zmniejszenia ich gabarytów do mniejszej postaci, co w ostateczności generuje znacznie większe oszczędności w przestrzeniach magazynowych.