Jaki wybrać program do fakturowania?

Nawet podstawowy, darmowy program do faktur będzie sporym udogodnieniem dla firmy. Jeśli ma być w pełni dopasowany do potrzeb, to warto zdecydować się na aplikację o wielu dodatkowych funkcjach. Z programem do wystawiania dokumentów wszystko zostaje mocno przyspieszone. Można je zapisywać i przechowywać.

Co potrafi program do fakturowania?

W przypadku programu do fakturowania można liczyć na wiele przydatnych funkcji. Wystarczy podać początkowe dane, aby program automatycznie uzupełnił wskazane pola, wypełnił je właściwymi informacjami. Wystarczy wprowadzenie numeru NIP, aby wyświetliły się niezbędne dane.

Nie trzeba ręcznie podawać każdorazowo numeru faktury, daty jej wystawienia, nazwy towarów, cen, stawek podatku. Zautomatyzowanie wielu procesów przekłada się oczywiście na sporą oszczędność czasu. Możliwe jest także modyfikowanie danych, wykonywania korekt.

Co umożliwia program do fakturowania?

W przypadku programów do fakturowania nie kończy się tylko na wystawieniu faktur. Można tworzyć rozmaite dokumenty. Ogromną zaletą jest to, że tworzy się je zgodnie z bieżącymi przepisami. Można mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z wymogami. Regularne aktualizacje sprawiają, że nie zostaną pominięte zmiany.

Możliwe jest nawet zintegrowanie programu do fakturowania z pasażami handlowymi. Nie ma problemu z przesyłaniem dokumentów zdalnie. Program do fakturowania działa na każdym komputerze. Można liczyć na fakturowanie, przelewy, archiwizację sprzedaży, import dokumentów i eksport, ewidencję VAT.

W czym pomoże program do fakturowania?

Darmowy program do fakturowania umożliwia wystawianie dokumentów przez miesiąc, po czym koniecznie staje się wykupienie licencji. Aplikacja płatne są bardziej rozbudowane. Będą idealną opcją dla firm, które mają większe wymagania, szukają kompleksowego rozwiązania.

Więcej funkcji daje więcej możliwości. Najważniejsze będzie to, aby dobrać narzędzie do aktualnych potrzeb prowadzonej działalności. Pokazowe wersje są darmowe, z kolei za komercyjne trzeba już dodatkowo zapłacić. Można grupować towary w magazynie, sprawdzać stany ilościowe, drukować dokumentację.