Jakie są koszty postępowania o unieważnienie kredytu Frankowego?

Kredyty frankowe to jeden z najbardziej skomplikowanych tematów w polskim prawie. Z jednej strony, pozwalają one na zabezpieczenie długoterminowych zobowiązań, ale z drugiej strony może prowadzić to do poważnych problemów finansowych. W takim przypadku, jednym z możliwych rozwiązań jest unieważnienie kredytu frankowego. Jednak, aby osiągnąć takie rezultaty, należy zastanowić się, jakie są koszty takiego postępowania i czy warto się na nie zdecydować. Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Miejsce dla wszystkich potrzebujących pomocy w sprawach frankowych

Katowice to miasto, które stale się rozwija, dlatego stało się ono jednym z najlepszych miejsc w Polsce, gdzie można uzyskać pomoc w sprawach frankowych. W Katowicach znajduje się wiele kancelarii prawnych, które specjalizują się w złożonych sprawach związanych z frankami. Część z nich ma wieloletnie doświadczenie w branży, dlatego są w stanie pomóc w kwestiach związanych z umowami, odzyskaniem zadłużenia czy zwrotem pieniędzy, które zostały nieuczciwie naliczone.

Kancelaria prawna Katowice, która specjalizuje się w sprawach frankowych w Katowicach, oferuje kompleksową pomoc w dziedzinie prawa bankowego i finansowego. Wszyscy jej adwokaci mają wieloletnie doświadczenie w tej specjalizacji i są w stanie wskazać najlepsze rozwiązania, które pomogą w rozwiązaniu problemu. Kancelaria oferuje szeroki zakres usług, które obejmują doradztwo i pomoc prawną, a także postępowanie sądowe w przypadku potrzeby.

Czy Unieważnienie Go Naprawdę Się Opłaca?

Kredyt Frankowy to nazwa określająca rodzaj kredytu hipotecznego, który był oferowany w Polsce w latach 2004-2012. Kredyt taki był bezpośrednio udzielany w walutach obcych, głównie w CHF (franku szwajcarskim). Wszyscy, którzy brali takie kredyty musieli czynić to z uwzględnieniem tego, że kurs franka szwajcarskiego ciągle się zmieniał, co skutkowało wzrostem rat kredytu. W wielu przypadkach, wzrost raty kredytu był tak duży, że frankowicze tracili możliwość regularnego spłacania zobowiązania.

Jeśli ktoś wybrał drogę unieważnienia kredytu Frankowego, to musi być świadomy tego, że będzie to wiązać się z ponoszeniem kosztów. Przede wszystkim, konieczne będzie znalezienie odpowiedniego prawnika, który będzie w stanie wspomóc w staraniu się o unieważnienie kredytu. Koszt wynagrodzenia takiego specjalisty waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Poza tym, należy doliczyć koszt złożenia pozwu w sądzie. Kolejnymi kosztami są wizyty w banku i wszelkiego rodzaju opłaty sądowe.