Kontenery plastikowe – czy takie produkty są przydatne?

Transport wielkogabarytowy to zwykle spore wyzwanie logistyczne. Trzeba odpowiednio dobrać opakowania, aby przewożone towary zachowały swoje właściwości i nie zniszczyły się w czasie transportu. Warto więc zwrócić uwagę na kontenery plastikowe, które są wysokiej jakości i dostosowane są do oczekiwań klientów.

Rodzaje kontenerów plastikowych

Ważnym aspektem przy wyborze kontenerów plastikowych jest to, aby spełniały wszystkie normy krajowe i międzynarodowe. Bardzo często takie pojemniki służą do przechowywania czy przewozu produktów spożywczych. Muszą być wyprodukowane z odpowiednich tworzyw, które nie wchodzą w reakcje chemiczne z umieszczonym w nich towarem. Jednym z rodzajów takiego kontenera z plastiku jest skrzyniopaleta składana. Jest to pojemnik, który został opracowany tak, aby korzystać z niego wielokrotnie i aby jak najbardziej zminimalizować koszty transportu i obniżyć emisję gazów cieplarnianych. Kolejny typ to pojemniki IBC do przewozu cieczy. Nadają się one idealnie do transportu płynów takich jak substancje chemiczne czy spożywcze w postaci płynnej. Dzięki temu, że wykonane są z tworzyw, które łatwo utrzymać w czystości są higieniczne i bez problemu można je dezynfekować.

Kontener plastikowy – czy warto korzystać z takich produktów?

Pojemniki plastikowe coraz częściej wypierają z użycia skrzynki drewniane czy pudła kartonowe. Ich ogromną zaletą jest to, że można ich używać wielokrotnie oraz tak jak wspomniano wcześniej można je łatwo utrzymać w czystości. Kolejny ważny aspekt to to, że są one bardzo trwałe. Kontener z plastiku produkowany jest z wytrzymałych materiałów co zapewnia trwałość w nawet bardzo wymagającym transporcie, zarówno drogowym, jak i morskim czy kolejowym. Dzięki temu, że pojemniki takie można składać, zajmują one mniej miejsca w magazynach czy podczas ładowania ich do transportu. Można je układać jeden w drugim, dlatego łatwo o oszczędność przestrzeni. Odporność na duże zakresy temperatur pozwala na przechowywanie produktów również na zewnątrz. Kontener z plastiku zapewnia trwałość i świeżość trzymanych w nim produktów.

Dodatkowe akcesoria do kontenerów plastikowych

Oprócz standardowych wersji kontenerów plastikowych znaleźć można również takie wyposażone w dodatkowe akcesoria, które jeszcze bardziej usprawniają transport i magazynowanie towarów. Jednym z takich elementów wyposażenia są pokrywy, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Chronią one przed czynnikami zewnętrznymi, brudem czy uszkodzeniami. Dzięki założeniu pokrywy, kontener plastikowy można zaplombować tak, aby było wiadomo czy w trakcie transportu nie został otworzony przez osoby niepowołane. Ma to szczególne znaczenie przy przewożeniu produktów o dużej wartości. Kolejne przydatne akcesoria to kółka, które pozwalają na łatwe przesuwanie pojemników w przestrzeni magazynowej. Usprawnia to wiele procesów logistycznych, ponieważ kontenery plastikowe, które posiadają własny system jezdny mogą być przestawiane przez każdego pracownika, bez względu na jego siły fizyczne.