Najlepsza łaciarka szewska – na jakie igły postawić?

Łaciarki szewskie znaleźć można w zakładach kaletniczych, które z wiadomych przyczyn muszą być wyposażone w najlepsze maszyny do szycia skóry. Warto wspomnieć także o tym, że na rynku dostępne są nie tylko profesjonalne, ale również amatorskie maszyny. Te drugie bez problemu można wykorzystać w domowych warunkach.

Igły do łaciarek do szycia skóry

Wybranie porządnej łaciarki to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać wysokiej jakości igły. Producenci oferują wydłużone i ostre na końcach igły, które doskonale poradzą sobie z wymagającą skórą.

Pamiętać należy także o tym, że igły do łaciarek są przeważnie nieco większe i grubsze niż zwykłe igły, które wykorzystywane są w popularnych materiałach tekstylnych. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę również na materiał. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się igły wykonane z hartowanej stali. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla igieł tytanowych.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że igły do łaciarek szewskich posiadają dość charakterystyczną konstrukcję. Znakiem rozpoznawczym są nie tylko specjalne rowki, ale również nietypowe nacięcia, których głównym zadaniem jest ułatwienie swobodnego przeprowadzenia nici. Jeżeli chodzi o samo ostrze, to jest ono zazwyczaj nieco skośne. W dużej mierze to właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest precyzyjne przecinanie grubej skóry.

Ręczna łaciarka szewska do skóry

Szycie skóry wymaga zastosowania dość dużej siły i niespotykanej precyzji. Jeszcze kilka lat temu do dyspozycji były wyłącznie ręczne łaciarki szewskie, które w dzisiejszych czasach niestety nie nadają się do profesjonalnego użytku.

Jeżeli posiadamy nieco więcej gotówki, to warto postawić na profesjonalne maszyny sterowane w pełni mechanicznie. Większość producentów podaje maksymalną siłę wkłucia igły, dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku modele. Do lekkich i średnich skór idealnie nadaje się Łaciarka szewska z prędkością do 5000 wkłuć.

Dobra łaciarka szewska musi koniecznie posiadać wysokiej jakości stopkę. Mowa tutaj oczywiście o chwytaczu rotacyjnym. Godne uwagi są niezawodne stopki teflonowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.