Rodzaje materiałów opakowaniowych

W ostatnich latach rośnie popularność sprzedaży wysyłkowej. Dzięki internetowi i zakupom online zawieranie transakcji na odległość stało się czymś bardzo powszechnym i częstym. W związku z tym, producenci i sprzedawcy różnych towarów muszą prześcigać się w wymyślaniu najlepszych, najtańszych i najbezpieczniejszych sposobów ich pakowania i transportu. Przyjrzyjmy się, więc najciekawszym artykułom, które może zaproponować producent materiałów opakowaniowych.

Folia bąbelkowa

Bardzo często nazywa się ją też folią pęcherzykową. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych typów folii. Powietrze zamknięte w niewielkich pęcherzykach chroni owinięty folią towar przed uszkodzeniami. W razie uderzenia lub silnego wstrząsu pęcherzyki mogą przejąć jego siłę, a sam przedmiot pozostanie bezpieczny. Każdy producent folii ochronnych ma w swojej ofercie przynajmniej kilka różnych typów tej folii.

Stretch

Produkty do pakowania są także reprezentowane przez folię stretch. Jest to folia, która doskonale się rozciąga, jest elastyczna, a z jednej strony jest klejąca. Można wykorzystywać ją do pakowania maszynowego, co znacznie skraca czas potrzebny do pakowania. Folie są dostępne w różnych szerokościach, grubościach oraz nawojach. Czasami producent folii ochronnych produkuje je także w wariantach kolorowych lub z nadrukiem wskazanym przez klienta. To bardzo ciekawa propozycja, która pozwala się wyróżnić na tle konkurencji i zrobić dobre wrażenie na odbiorcach paczki. Na pewno będą mile zaskoczeni przesyłką zapakowaną w personalizowany stretch.

Pianka polietylenowa

Ma ją w swojej ofercie prawie każdy producent materiałów opakowaniowych. Pianka jest lekka i bardzo wytrzymała. Stosuje się ją do zabezpieczania najbardziej delikatnych typów towarów np. sprzętów RTV, AGD. Czasami przydaje się też do tego, by zabezpieczyć meble i ciężkie drewniane elementy. W ich przypadku produkty do pakowania z pianki polietylenowej sprawdzą się dużo lepiej niż folia pęcherzykowa. Podczas silnych wstrząsów lub bardzo ciężkich towarów pęcherzyki w folii mogą pęknąć, a ona sama przestanie pełnić swoje funkcje. Wkładki z pianki nie odgniatają się, nie odkształcają się i nie tracą swoich własności. Dzięki temu świetnie sprawdzają się podczas transportu.