Co wybrać – prysznic czy wannę?

Prysznic czy wanna? Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami kąpieli staje się szczególnie istotny w przypadku urządzenia pomieszczeń w remontowanym mieszkaniu. Chociaż ta kwestia wydaje się być dość błaha, warto porządnie ją przemyśleć po to, by nie zacząć żałować już po kilku miesiącach od remontu!

Wanna dla tych, którzy cenią rozluźnienie po długim dniu

Kto powinien zdecydowanie nie oglądać się za siebie, tylko bez zbędnych dywagacji zabrać się za wybór idealnej wanny? Przede wszystkim ci, którzy na samą myśl o przebywaniu przez chwilę lub dwie w gorącej wodzie i pachnącej wodzie, zaczynają się uśmiechać.

Jeśli długie kąpiele w kolorowych płynach, wśród potężnej piany i mnóstwa bąbelków, sprawiają, że myślisz o rozluźnieniu, a nie marszczącej się nieprzyjemnie skórze – to znak, że wanna jest dla ciebie. Jeśli masz w łazience wystarczająco dużo miejsca, to dłużej nie musisz się zastanawiać.

Prysznic dla tych, którzy relaksują się inaczej

Trzeba jednak przyznać, że kąpiele w wannie nie muszą być wyjątkowo kuszące dla każdego. Mają kilka wad, dzięki którym wielu może uznać wyższość prysznica nad wanną. Takie umycie się będzie dużo szybsze i ekonomiczne – nie musisz czekać, aż wanna się napełni i zużyjesz znacząco mniej wody i kosmetyków.

Jest to argument nie do pominięcia również przy dyskusji na temat wpływu na środowisko – wykorzystanie kabiny prysznicowej jest zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku. Poza tym brodziki do kabiny prysznicowej czyści się zdecydowanie łatwiej i zadanie to zajmuje znacząco mniej czasu.

Wanna i jej multi funkcjonalność

Jeśli wciąż doceniasz zalety obu tych rozwiązań – może spróbuj je połączyć. Pragmatyczna przewaga brania codziennego prysznica nie musi oznaczać całkowitego zaniku ochoty na okazjonalne kąpiele w wannie.

Możesz przecież zamontować przy wannie odpowiednią osłonkę oraz długą słuchawkę, które umożliwią branie prysznica na stojąco, w wannie. Za to brodziki do kabiny prysznicowej nie dają żadnej szansy na to, by móc je wykorzystać inaczej.