Czy izolbet może być stosowany do naprawy dachu?

Izolbet to materiał o znakomitych właściwościach, który może być wykorzystywany podczas wielu rozmaitych prac. Sprawdzi się on również podczas renowacji dachów wykonanych z papy asfaltowej. Ważne jest jednak to, aby dobrze dopasować rodzaj produktu. Należy mieć świadomość, że materiał ten występuje w wielu różnych wariantach, co bezpośrednio przekłada się na kolejność wykonywanych czynności.

Jak stosuje się izolbet?

Izolbet DP może być wykorzystywany podczas naprawy dachów, czy też powierzchni tynkowych lub betonowych. To doskonała izolacja przeciwwilgociowa do stosowania na zewnątrz. Istotne jest to, aby masę nakładać na zimno. Trzeba również pamiętać, że podczas tej czynności muszą panować optymalne warunki atmosferyczna. Temperatura powinna wynosić od 5 do 20 stopni Celsjusza. Trzeba również wspomnieć o tym, że masa musi zostać starannie przygotowana przed nałożeniem. W pierwszej kolejności należy ją dokładnie wymieszać, tak aby zyskała pożądanych właściwości. Następnie kompleksowo oczyszczamy powierzchnię, na którą naniesiemy tworzywo. Ważne jest to, aby pozbyć się pyłu, kurzu, a także pozostałych zanieczyszczeń. Niedostateczne oczyszczenie podłoża może sprawić, że naniesiona powłoka straci swoje właściwości.Przed nałożeniem standardowego izolbetu należy zagruntować powierzchnię. Będzie to baza do hydroizolacji. Widoczne wybrzuszenia i pozostałe nierówności należy bezwzględnie usunąć. W przypadku rys, pęknięć, czy też ubytków należy zastosować izolbet renowacyjny. Nanoszone warstwy nie mogą być zbyt grube.

Czy izolbet jest drogi?

Izolbet cena nie jest przesadnie wygórowana, tak więc niskim kosztem możemy samodzielnie wykonać renowację dachu. Najważniejsze jest jednak to, aby stosować się zaleceń producenta. Izolbet cena zależy od rodzaju produktu np. izolbet wyrównawczy będzie kosztować nas około 35 zł za 10 kg.Izolbet cennik uzależniony jest nie tylko od rodzaju produktu, ale również dostawcy. Właśnie dlatego ważne jest to, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Izolbet cennik zwykle nie uwzględnia kosztów transportu. Jeśli więc zamawiamy produkt przez Internet, to warto zapoznać się z ceną przesyłki. Dobrze jest również sprawdzić, czy interesujący nas sprzedawca umożliwia zakup pojedynczych produktów.