wkłady do poduszek 2

Najważniejszym elementem, który zapewnia komfort w trakcie snu, jest poduszka. Poza wygodą, którą zapewnia, niektóre z nich mają też inne funkcje, np podtrzymywanie karku w nocy. Niezależnie od tego jakie poduszki są wybierane i gdzie kupowane, istotne jest ich wypełnienie i poszewka. W dzisiejszych czasach mamy ogromne możliwości wyboru produktu idealnego, spełniającego wszystkie oczekiwania i potrzeby.

Jakie poszewki.wybierać?

Najlepszym wyborem zdecydowanie jest jedwab. Dba zarówno o nasze włosy jak i cerę. Warto również postawić na bambus (jest hipoalergiczny), aloes (nie spiera się i jest delikatny), a także najpopularniejszą dotychczas bawełnę, którą już wszyscy dobrze znają. Co istotnie, lubiana przez wielu satyna, negatywnie wpływa na jakość naszego snu i kondycję włosów oraz skóry głowy, ponieważ jest to materiał syntetyczny.

Idealne wypełnienie poduszki?
W głównej mierze poduszki dostępne w popularnych i lubianych sklepach z meblami i akcesoriami do domu, wypełniane są kulkami silikonowymi lub watą silikonową. Ich główną i niepodważalną zaletą jest to, że poduszka wypełniona takim materiałem nie zmienia swojego kształtu po całej nocy snu natychmiast wraca do swojej pierwotnej formy i kształtu. Jest stosunkowo wygodna, natomiast w żaden sposób nie chroni karku przed urazami w nocy. Wkłady do poduszek są kluczowe.

Nowoczesne wypełnienia poduszek:

Internetowy świat oszalał na punkcie poduszek wypełnionych łuską gryki. Jest to zdecydowanie mniej miękka opcja do snu niż kule silikonowe, ale zdrowsza. Dzięki temu, że w taki materiał nie „wpadamy” (tak samo niezdrowy jest miękki materac na łóżku, zamiast twardego), poza komfortem, daje nam także bezpieczeństwo i zminimalizowane ryzyko doznania urazu karku lub kręgosłupa. Taką łuskę możemy wymienić bezproblemowo, czego nie zrobimy w przypadku poduszek z wypełnieniem z silikonu.

Podsumowanie:

Dla każdego znajdzie się produkt, który da mu pełnię komfortu i bezpieczeństwa w nocy. Poduszka, jej wypełnienie i to, w czym się znajduje, czyli poszewka, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zaleca się odchodzenie od bawełny i silikonu na rzecz lepszych i bardziej wartościowych materiałów, takich jak wspomniana gryka i aloes.

Wkłady do poduszek znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl