Innowacja w naszym ogrodzie – wiaty ogrodowe

Aranżacja naszego ogrodu nie musi być przytłaczająco nudna. W krótkim czasie możemy zmienić oblicze naszego podwórka, dodając mu nieco animuszu poprzez zastosowanie ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych.

Co zmienić w naszym ogrodzie, aby był bardziej funkcjonalny?

W dzisiejszych ogrodach bryluje funkcjonalność i minimalizm. Jest to szczególnie ważne, gdy dysponujemy mocno ograniczonym miejscem użytkowym w naszym ogrodzie. A najczęściej tak właśnie jest. Powinniśmy zrezygnować ze stawiania niepotrzebnych elementów wystroju takich jak duże skalniaki, rozbudowane oczka wodne, kilka palenisk na ogniska. Ciekawym rozwiązaniem do naszego ogrodu może być zastosowanie w nim pewnych konstrukcji, które są użyteczne i niezwykle przydatne w życiu codziennym (a nie zajmują dużo miejsca). Dzięki nim zwiększy się powierzchnia funkcjonalna naszej posesji, a także uzyskamy wiele ciekawych możliwości, które nie byłyby możliwe do zrealizowania bez tego typu elementów.

Funkcjonalne wiaty ogrodowe jako element wystroju

Jednym z przykładów użytecznych konstrukcji ogrodowych jest tzw. wiata. Choć sposobów na uchronienie się przed wiatrem czy ulewą jest wiele, to zwykły parasol czy niewielki ganek może okazać się po prostu niewystarczający, tym bardziej jeśli mamy zamiar przyjąć większą liczbę gości na naszej posesji. W takich przypadkach nieocenioną pomocą będzie wiata ogrodowa, pod którą będziemy mogli bez obawy o aktualną pogodę porozmawiać i pobiesiadować z najbliższymi. Konstrukcja zapewni wszystkim osobom znajdującym się pod nią ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, takimi jak silny deszcz czy gwałtowny wiatr.

Wiaty ogrodowe i ich konstrukcja

Wiele wiat ogrodowych posiada ściany boczne, które zostają uzupełnione przez drewniane ścianki skutecznie chroniące przed podmuchami. Niektóre wiaty mogą zostać przytwierdzone do ścian budynku, dzięki czemu będą stanowić niejako „przedłużenie dachu” istniejącej architektury. Przeglądając oferty sklepów natkniemy się także na wiaty wolnostojące, które będą świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą przenieść „miejsce imprezowania” nieco dalej od domu, niejako izolując przestrzeń wokół. Skorzystanie z takich rozwiązań w naszym ogrodzie zwiększa nie tylko jego potencjał funkcjonalny, ale także stanowi o jego nowoczesności i stawianiu na innowacyjne rozwiązania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw