Jak zbudowana jest szafa na wymiar?

Rynek usług w Wielkopolsce jest prężny i rozwinięty na miarę potrzeb. Usługi w zakresie planowania wystroju są niezwykle popularne. Bardziej doprecyzowując to meble, są niezwykle ważnym elementem każdego wnętrza. Poznań jako stolica regionu wiedzie prym w ilości i jakości firm operujących na rynku. Szafy na wymiar w Poznaniu oferuje spora ilość z tych podmiotów.

1. Na wstępie

Szafy na zamówienie to ergonomia, wygoda i dopasowanie do wnętrza i życzeń zamawiającego. Szafy na wymiar w Poznaniu można zamówić we wcześniej wspomnianych firmach usługowych. Warto jednak wiedzieć, czym dysponują usługodawcy.

2. Podstawowe komponenty szaf

a) materiał na korpus
− płyty konstrukcyjne − produkuje się z wiórów drewnianych, które są odpadem produkcyjnym; wióry są połączone klejem syntetycznym w procesie prasowania; płyty surowe używane są jako wypełniacz w miejscach mniej eksponowanych lub powierzchniach tapicerowanych.
− płyty laminowane − wyżej opisany produkt poddany jest procesowi laminowania powierzchni; jednostronnie lub dwustronnie; w procesie laminowania powierzchnia nabiera faktury; laminaty mają bogatą kolorystykę (drewnopodobne, monochromatyczne)
− płyta OSB − rzadziej stosowana w meblarstwie; jest to płyta wiórowa o podwyższonej wytrzymałości
− płyty MDF − płyta pilśniowa; do produkcji wykorzystuje się materiał drzewny
− płyty HDF − płyta pilśniowa o podwyższonej gęstości
− sklejka − materiał drzewny wykonany z wielu warstw płatów drewnianych; niezwykle odporny na zginanie.
b) półki − podobnie jak w poprzednim punkcie wykonuje się z tych samych materiałów; grubość półek w podstawowej wersji to 18 mm i wielokrotność tego wymiaru.
c) drzwi suwane − najczęściej wykonywane są z płyt laminowanych; w sytuacjach, gdy konstrukcja wymaga mocnych drzwi stosuje się płytę OSB; również w konstrukcjach drzwi z grafiką za szkłem.

3. Wyposażenie uzupełniające
a) drążki − metalowe w przekroju okrągłe lub owalne pokryte materiałem galwanicznym
b) wieszaki − również metalowe: do ubrań, butów, torebek itp.
c) szuflady − producenci oferują systemy do montażu kompletnych szuflad razem z elementami szyn.
d) organizery szuflad − w zależności od tego jaką funkcję pełni szuflada, wkład organizera ma różny układ.

Po szafy na wymiar do Poznania pod wskazany adres można się wybrać natychmiast. Dokładnie rzecz ujmując przedstawiciel firmy zjawi się pod wskazanym adresem, żeby dokonać pomiarów i ustalić większość szczegółów dotyczących konstrukcji mebla.