Jaki materiał na ręcznik plażowy?

Ręcznik plażowy to coś, co na pewno warto mieć w domu, zwłaszcza jeśli latem i wiosną lubi się spędzać wolne dni nad wodą. W przeciwieństwie do ręcznika kąpielowego powinien być większy i grubszy, a także charakteryzować się miękką strukturę, dzięki której zawsze można będzie wygodnie się na nim ułożyć.

Ręcznik musi chłonąć wilgoć

Ta cecha odgrywa najistotniejszą rolę w przypadku ręczników kąpielowych, przeznaczonych do okrywania nimi ciała po wyjściu z wody, jednakże nawet ręcznik plażowy nie powinien dopuszczać do pozostawiania wilgoci na skórze.

Musi tę wodę chłonąć, ale jednocześnie szybko oddawać ją do otoczenia, by leżenie na nim było w pełni komfortowe. Pod tym względem gruby materiał okaże się znacznie lepszy od tego cienkiego. Dobrym wyborem będą ręczniki plażowe wykonywane z mikrofibry, czyli specjalnej odmiany bawełny.

Musi być wygodny

Najbardziej wytrwali urlopowicze potrafią leżeć na plaży przez kilka godzin z rzędu, dlatego oczywiste jest to, że potrzebują wygodnych atrybutów umilających błogi leniwy relaks. Warto zwrócić więc uwagę na wykonanie ręczników plażowych i najlepiej przyjrzeć się im w stacjonarnych sklepach, by na spokojnie wziąć je do ręki, poczuć ich fakturę i ocenić, czy będzie ona komfortowa.

Ręcznik powinien być dość gruby i stosunkowo miękki. Oczywiście preferencje bywają różne, ale raczej nikomu nie będzie wygodnie na szorstkim frotte albo bardzo sztywnym i twardym włóknie sztucznym. Nawet pod tym względem najlepsza jest po prostu klasyczna bawełna, która ma jeszcze ten dodatkowy atut, że łatwo się ją pierze, mogąc odświeżyć ją na szybko w pralce po każdym plażowaniu.

Powinien dobrze wyglądać

Ręczniki plażowe różnią się zatem zdolnością do absorpcji wody, fakturą i ogólnym sposobem wykonania, ale jeszcze częściej potrafią przykuwać wzrok swoim wyglądem. Niektóre są jednolite i proste, inne zostają pokryte zjawiskowymi wzorami albo często też motywami kojarzącymi się z plażą, czyli jakimiś całymi morskimi krajobrazami bądź drobnym wzorkiem stworzonym z małych muszelek lub rybek.

Najwięcej ciekawych i zróżnicowanych propozycji pojawia się wśród ręczników plażowych kierowanych do tych najmłodszych plażowiczów. Dziecięce akcesoria zdobi się motywami z bajek i energetycznymi kolorami. Jest wakacyjnie i radośnie!