Jakie latarnie ozdobne wybrać?

Latarnie ogrodowe

Latarnie ogrodowe są bardzo funkcjonalnym oświetleniem, dlatego też znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w przypadku przydomowych ogrodów. Latarnie ozdobne bardzo często można spotkać na przykład w parkach, gdzie stanowią doskonałe oświetlenie po zmroku.

Materiał ma znaczenie

Wybierając nowe lampiony balkonowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę i design, ale również na jakość materiału, z którego są wykonane. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście lampy żeliwne, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Pamiętać należy jednak o tym, że po kilku latach żeliwne lampiony mogą być zagrożone korozją. Aby zabezpieczyć latarnie dekoracyjne warto skorzystać z odpowiednich farb antykorozyjnych. Bardzo wielu producentów korzysta z zaawansowanego malowania proszkowego, dzięki czemu są w stanie zaoferować swoim klientom lampiony z najwyższej światowej półki, które nawet po kilku latach prezentować będą się bardzo okazale.

Aluminiowe latarnie ozdobne

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele aluminiowych latarni ozdobnych, które mogą pochwalić się zdecydowanie większą odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie można zapominać także i o tym, że aluminiowe lampiony balkonowe są lżejsze od żeliwnych modeli, dlatego też uważać należy na to, aby wiatr ich nie przewrócił. Sporą zaletą lampionów tego typu jest także to, że są one łatwe w montażu i demontażu.

Jaki wzór wybrać

Producenci lampionów dekoracyjnych mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli do wyboru, dzięki czemu każdy odnajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość klosza, który ma olbrzymi wpływ na postrzeganie latarni. W nowoczesnych ogrodach doskonale sprawdzą się minimalistyczne lampiony balkonowe, które pozbawione są zdobień i dodatkowych detali. Jeżeli chodzi o same klosze to najczęściej odzwierciedlają one kulę albo prostokąt. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale klosze latarni nie zawsze muszą być jedynie pojedynczym elementem. W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją wersje 2 i 3 kloszowe, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających użytkowników. W ogrodach warto jednak postawić na latarnie żeliwne, których słupy są upiększone nie tylko motywami kwiatowymi ale również motywami geometrycznymi. Nowoczesne latarnie dekoracyjne to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci zwłaszcza, jak nie ma się żadnego pomysłu na ozdobienie swojego ogrodu.