Kabiny prysznicowe – wady i zalety

Kabiny prysznicowe są bardzo chętnie wykorzystywanym w małych łazienkach sprzętem, skutecznie wypierając z nich wanny. Zanim jednak podczas remontu wyda się pieniądze na taką kabinę, najpierw warto się poważnie zastanowić nad tym, jakie są jej najważniejsze wady, a także jakimi może się ona bronić zaletami.

Najważniejsze zalety kabin prysznicowych

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą zaletą kabiny prysznicowej jest to, że można ją ustawić właściwie w każdej łazience. Wanna jest na tyle dużą, że mieści się tylko w tych łazienkach, które cechują się większą powierzchnią. Jeśli natomiast chodzi o prysznice, to bez najmniejszego problemu wchodzą wszędzie.

Kolejną bardzo znaczącą zaletą jest to, że kabina zajmuje mniej miejsca i łatwiej jest ją umiejscowić w każdej łazience. Pozwalają one również na to, aby lepiej uporządkować łazienkę, czy też w efektywniejszy sposób wykorzystać jej przestrzeń i zaaranżować ją mądrzej.

Na koniec warto się również dowiedzieć, że Kabiny prysznicowe pozwalają na o wiele szybsze odświeżenie się niż korzystanie z wanny. Nie tylko czas mycia jest szybszy, lecz również zużywa się wtedy mniej wody oraz potrzeba na to mniej czasu.

Czy kabiny posiadają jakieś wady?

Jak jednak można się łatwo domyślić, kabiny nie są idealne i jakieś wady muszą posiadać. Jakie konkretnie nieodciągnięcia i problemy związane z codziennym ich używaniem może napotkać użytkownik i posiadacz prysznica?

Oczywiście najważniejszą sprawą jest to, że kabina prysznicowa nie pozwala wziąć tak komfortowej i relaksującej kąpieli, jak wanna. Służy ona do szybkich i często mało dokładnych odświeżeń ciała, lecz jeśli chodzi o kompleksowe doprowadzenie go do czystości, to jednak wanna będzie w tym wypadku bezkonkurencyjna.

Nie da się również nie zauważyć, że kabina prysznicowa wygląda gorzej wizualnie. Często jest wykonana z tanich, kiepskiej jakości materiałów, które nadal jednak kosztują o wiele więcej niż wanna. Jeśli chce się mieć naprawdę dobrej jakości kabinę, trzeba za nią zapłacić o wiele więcej niż za przeciętną wannę.