Na jaką kołdrę się zdecydować?

Tekstylia w domu to podstawa, w którą każdy z nas jest wyposażony. Dobrze jest jednak mieć także kołdry, które będą nam służyły przez długie lata, a przy tym będą modne i estetyczne. Dlatego też warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze kołdry.

Czym powinna charakteryzować się kołdra?

Przede wszystkim musi taka kołdra być miła i przyjemna w dotyku. Dobrze też jest, jeśli kołdra jest lekka, przez co możemy ją swobodnie przenieść na inne łóżko lub do innego pomieszczenia. Warto też dodać, że dobre kołdry antyalergiczne wykonane są z naturalnego pierza, dzięki czemu alergicy mogą swobodnie pod nimi spać. Dodatkowo także takie dobre kołdry antyalergiczne są dostosowane również do dzieci. Przy wyborze kołdry powinno się również zwrócić uwagę na to, czy mamy miejsce na jej przechowanie.

Gdzie przechowywać kołdry?

Najczęściej kołdry przechowuje się w specjalnych szufladach, które są pod łóżkiem. Można również trzymać Kołdry całoroczne na strychu w kartonach lub w półce w pokoju. Warto też dodać, że takie kołdry całoroczne mogą być nieco grubsze niż letnie, dlatego też należy mieć to na uwadze, gdy będziemy szukać dla nich miejsca. Dobrze jest też, by taka kołdra wielosezonowa była trzymana w takim miejscu, w którym nie może się pobrudzić. Dzięki temu będziemy mogli w każdej chwili jej użyć, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jakie są dostępne rozmiary kołdry?

Kołdry obecnie są dostępne w różnych rozmiarach. Można je dostać między innymi w takich rozmiarach jak: 160×200, 200×220 czy 160×180 lub 160×160. Dzięki temu, że jest mnóstwo różnych rozmiarów, to bez problemu dobierze się odpowiedni model kołdry. Kołdra wielosezonowa może być nawet nieco większa niż łóżko, dzięki czemu będziemy mieć lekki zapas, przez co będzie nam cieplej w zimę. Można również kupić kołdry o niestandardowym wymiarze, gdy mamy łóżko robione na wymiar. Wówczas dobrze jest zamówić taką kołdrę, by ręcznie została uszyta na nasze potrzeby.

Kołdry wielosezonowe lub całoroczne są bardzo praktycznym rozwiązaniem, które jest coraz częściej wybierane nie tylko przez młodych ludzi. Takie kołdry są łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu nie są roznoszone różne zarazki, co jest szczególne ważne, zwłaszcza w okresie grypowym.