O czym należy pamiętać, budując dom pasywny?

Domy energooszczędne i pasywne to rozwiązanie przyszłości. Z roku na rok koszty utrzymania nieruchomości rosną. Koniecznie trzeba o tym pamiętać. Jakie warunki powinien spełniać dom, by był tani w utrzymaniu?

Odpowiedni metraż

Budowa domu to duże wyzwanie. Inwestor, który nie ma doświadczenia może w wielu aspektach mieć problem z podjęciem właściwych decyzji. Dlatego warto zdecydować się na współpracę z firmą  https://www.multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/, która jest solidna i rzetelna.

Decydując się na budowę domu, trzeba przede wszystkim ustalić, jaki metraż będzie najkorzystniejszy dla rodziny. Często inwestorzy zawyżają ilość potrzebnych pomieszczeń. Trzeba pamiętać, że zbyt duży dom będzie kosztowny w utrzymaniu.

Prosta konstrukcja

Dom pasywny nie ma wielu pokoi, które oddzielone są ścianami. Jest również ustawiony tak, by wykorzystywać ciepło, które daje energia słoneczna.

Ważnym elementem budowy domu pasywnego jest rezygnacja z elementów, które wpływają na tworzenie się mostków termicznych. Dom pasywny powinien mieć prosty dach. Może to również być dach dwuspadowy. Należy jednak wykluczyć takie elementy jak lukarny, wykusze czy załamania.

Dobre materiały

Budując dom pasywny, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wykorzystane materiały. Solidna firma multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/ będzie korzystała wyłącznie z rozwiązań, które pozwalają zmniejszyć koszty utrzymania domu.

Ważnym elementem jest ocieplenie domu. Koniecznie należy użyć okien, które mają dobre parametry cieplne. Wentylacja powinna być mechaniczna z rekuperacją. Zachowanie tych wszystkich zasad to szansa na dom, którego utrzymanie nie będzie nadwyrężało budżetu domowego.