filtry wody

Woda, która dociera do naszego domu może pochodzić z studni, czyli osobistego ujęcia, bądź z wodociągu. Obie formy mają zarówno wady, jak i zalety, a problemy z jakością wody dotykają mieszkańców niezależnie od źródła wody. Proces uzdatniania wody komplikuje się jednak bardziej przy korzystaniu z własnego ujęcia. Musimy wtedy badać jej skład, co wiąże się z wezwaniem specjalistycznej firmy.

Wezwanie fachowca

Specjalistyczna firma, która zainstaluje filtry wody dobierze na początku jego rodzaj, wielkość i wydajność powołując się na liczbę mieszkańców bądź jej dzienny pobór. Równie ważną kwestią jest również typ instalacji wodnej w naszym domu, to, czy mamy dostęp do prądu i kanalizacji oraz ilość wolnego miejsca, jakie mamy przeznaczone na urządzenia. Filtr wodny potrzebuje bowiem dobrze wentylowane, ogrzewane pomieszczenie o wymaganych wymiarach i wysokości, by wszystko przebiegało sprawnie.

Instalacja

Filtry wody powinny być umieszczone w naszym domu, w miejscu, w którym będą panowały odpowiednie warunki do działania zbiorników z wodą oraz urządzeń elektronicznych. Pomieszczenie musi więc być zabezpieczone przed zbyt niską temperaturą: może być to kotłownia, garaż lub inne, gospodarcze pomieszczenie. Filtr wodny może zostać podłączony za wodomierzem, a w wypadku domu z własną studnią za wejściem wody do budynku mieszkalnego. Proces wykorzystywany przy uzdatnianiu wody to filtracja, podczas której cząsteczki zawieszone w wodzie są oddzielane przez filtr. Charakteryzuje się ona wymianą jonową, podczas której wybrane, rozpuszczone substancje zostają zatrzymane. Filtry wodne wymieniamy w zależności od ich wytrzymałości oraz rodzaju procesu filtracji, który prowadzimy.

Filtry neutralizujące

Funkcja tego typu filtrów jest neutralizacja, czyli mówiąc inaczej podnoszenie odczynu pH. Mogą usuwać one niewielkie stężenia żelaza oraz np. mangan. Filtry wodne tego typu zawierają zbiornik filtracyjny z materiałem filtracyjnym, zbrylenie oraz głowicę sterującą, która jest płukana po danym okresie czasu. Złoża takie musimy wymieniać, jeśli po 5 latach pracy zostanie stwierdzone jej nieodpowiednie działanie. Musimy pamiętać również o regularnej konserwacji filtra oraz sprawdzaniu jego stanu. Poszukując odpowiedniej firmy, która zamontuje nam tego typu urządzenie musimy kierować się standardami, jakimi firma dysponuje oraz doświadczeniem. Jeśli w naszym domu pragniemy zmienić filtrowanie wody Warszawa będzie idealnym miejscem do poszukiwań odpowiedniego specjalisty, który podejmie się tego wyzwania.

Źródło tekstu http://www.ewoda.pl/