Podłogi panelowe – tu wciąż dzieje się coś nowego

Jednym z niekwestionowanych i najważniejszych aspektów związanych z przeprowadzanym w naszym domu czy mieszkaniu remontem są podłogi. To one nadają klasy i ciepła wnętrzom, z nimi też komponujemy resztę sprzętów i dodatków. Warto więc dobrze przemyśleć swój wybór wcześniej.

Panele, czyli sposób na elegancką i stylową podłogę

Każdy sklep z panelami oferuje szeroki wybór tego rodzaju materiału na podłogi. Mamy więc szansę na znalezienie dokładnie tego, czego szukamy i co powstało już wcześniej w naszym zamyśle. Czym możemy kierować się przy wyborze paneli, jeśli chodzi o ich estetykę i wygląd? Sklep z panelami oferuje zarówno podłogi w ciemnym i bardzo eleganckim odcieniu, które sprawdzą się do dużych i przestronnych salonów jak i i jasne panele przeznaczone w mniejsze i ciemniejsze wnętrza.

Drugą sprawą, która ma istotne znaczenie przy aranżowaniu wnętrza naszego mieszkania, ma ich wielkość, tzn. kształt i szerokość deski. Najpopularniejsze są oczywiście takie o klasycznej długości i tak też wyglądają po ułożeniu. Jednak nowoczesne trendy to także deska znacznie węższa od tradycyjnej. Ma to niewątpliwe również swój urok,a taki format panela sprawdzi się szczególnie w małych i wąskich pomieszczeniach. Panele mogą również przybierać wzór parkietu w jodełkę.

Co decyduje o ich funkcjonalności i praktyczności?

Panele są wytrzymałe i odporne na nasze codzienne użytkowanie. Możemy wybierać wśród różnych klas tego produktu, które informują nas o ich ścieralności. Klasa powinna być odpowiednio dobrana do intensywności użytkowania paneli. Na pewno wyższą klasą powinny cechować się te, które znajdują się w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy salon.

Druga istotną kwestią, jaką przedstawi nam sklep z panelami, jest ich grubość. Waha się ona zazwyczaj od 6 – 12 mm. Im grubszy panel, tym podłoga solidniejsza i bardziej wytrzymała na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Istotne znaczenia ma również powłoka, która powinna zabezpieczać przed wilgocią.

Panele od zadań specjalnych

Sklep z panelami ma również w swoim asortymencie produkty, które sprawdzą się w bardziej ekstremalnych warunkach jak łazienka czy kuchnia. Panele winylowe to szczególna odmiana odporna na wilgoć, są idealne do łazienek.

Panele z powodzeniem mogą również imitować kamień, beton, a nawet kafelki. Są to jedne z najnowocześniejszych trendów, które na pewno sprawdzą się w industrialnych i minimalistycznych wnętrzach. Tak więc różnorodność paneli pozwala na skomponowanie ich z każdym wnętrzem.