Przyjemny sen w miękkiej pościeli

Podstawową kwestią, ważną podczas wyboru odpowiedniej pościeli jest komfort, jaki ona zapewnia. Niektóre osoby zadowala tylko ciepła i duża pociel, inne preferują lekką i gładką. Na rynku dostępne są komplety pościeli wykonane z następujących materiałów:

*Bawełna
*Satynowa bawełna
*Flanela

Tekstylia

Czym różnią się od siebie wymienione rodzaje tkanin? Bawełna cieszy się największą popularnością, ze względu na swoją wytrzymałą, a przy tym delikatną w dotyku strukturę. Pościele 200 na 220 cm wykonane z bawełny dobrze się piorą, zachowując swoje pierwotne właściwości. Duża posciel satynowa daje zaś wyjątkową delikatność i ekskluzywne wykończenie. Czyi to z sypialni niezwykle intymną przestrzeń do wypoczynku. Natomiast pościel flanelowa idealnie sprawdza się podczas zimniejszych miesięcy, ponieważ zapewnia dodatkową dawkę ciepła, utrzymując je na przyjemnym poziomie.

Rozmiary

Wybór rozmiarów pościeli zależy w dużej mierze od rozmiarów łóżka, na którym będzie ona spoczywać. Jeśli zatem ma ona wejść w skład kompletu wypoczynkowego z kanapą narożną, warto wybrać pościel 200×220 cm. Pozwoli ona zagospodarować całą powierzchnię łóżka, zapewniając przyjemne ciepło. Doskonale sprawdzi się też w przypadku dużych łóżek w sypialni.

Pościele 200 na 220 cm są dostępne w kompletach z dwiema poduszkami, zazwyczaj w rozmiarze 70 na 80 cm. Taki zestaw bardzo dobrze się prezentuje, będąc też doskonałym pomysłem na praktyczny prezent. Nawet, jeśli nie znamy dokładnych wymiarów łóżka obdarowywanej osoby- możemy mieć pewność, że tak duża pościel będzie odpowiednia. Komplety są też pakowane w eleganckie, praktyczne opakowania, wprost idealne do zrobienia z nich prezentu. Może się też okazać, że dodatkowe pakowanie dużej pościeli będzie zatem zbędne.

Kolorystyka

Pościel 200×220 cm jest dostępna w wielu kolorach i wzorach, takich jak kwiaty, postacie oraz wzory geometryczne. Czasem warto też wybrać jednokolorowy komplet pościeli, aby stworzyć bardziej spokojną atmosferę i podkreślić klimat wnętrza.

Niektóre komplety pościeli mają też różne kolory po obu stronach, dlatego można je przewrócić, aby uzyskać nowy wygląd sypialni. Ciekawym pomysłem jest połączenie poduszek w kolorze jasnoniebieskim z kołdrą w kolorze ciemnoniebieskim, aby w łatwy sposób zmienić wygląd, w zależności od nastroju.