Rodzaje kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe cieszą się coraz większą popularnością. Z powodzeniem zastępują klasyczne wanny, ponieważ są wygodniejsze, bardziej higieniczne. Pozwalają również zaoszczędzić sporo czasu i wody.
Dobrze wybrane kabiny prysznicowe zapewnić powinny przede wszystkim komfortową kąpiel i pasować do wystroju całej łazienki.

Jak wybrać odpowiednią kabinę?

Na rynku dostępnych jest wiele kabin prysznicowych, dlatego wybór odpowiedniego modelu może być nie lada wyzwaniem. Ludzie poszukują natrysków jak najbardziej funkcjonalnych, praktycznych, a przy tym estetycznych. Głównym kryterium, którym powinno się kierować, wybierając prysznic, jest powierzchnia łazienki. Do małych pomieszczeń idealne będą kabiny kompaktowe, półokrągłe lub okrągłe. Prysznic prostokątny natomiast będzie idealny do łazienek większych, gdzie można sobie pozwolić na dowolna aranżację.Kabiny prysznicowe podzielić można na narożne, które zajmują aż dwie ściany i montowane są w kącie łazienki, na przyścienne, osadzone bezpośrednio na ścianie i na kabiny prysznicowe wolnostojące.

Przy wyborze kabiny prysznicowej trzeba pamiętać o tym, co będzie bezpośrednio z nią sąsiadowało.

O czym jeszcze należy pamiętać przy zakupie kabin prysznicowych?

Prysznic prostokątny, okrągły i półokrągły mogą się różnić od siebie sposobem otwierania drzwi. Mogą być one wahadłowe, otwierane na zewnątrz lub przesuwne. W małych łazienkach idealnie sprawdza się drzwi przesuwne, które nie będą zajmować dodatkowej przestrzeni.

kabiny prysznicowe mogą być również zabudowane.

Czy kabiny z brodzikiem to dobry pomysł?

Na rynku dostępne są kabiny z brodzikiem lub bez niego. Oba modele mają swoich zwolenników i przeciwników. Kupując natrysk, warto pomyśleć o tym, kto będzie z niego korzystał. Prysznic prostokątny lub okrągły z brodzikiem będzie idealny do kąpieli dzieci, psa, do namoczenia prania, natomiast kabina bez brodzika jest doskonała dla osób starszych, chorych i dla inwalidów.

Przy zakupie prysznica warto skorzystać z oferty sprawdzonego producenta.