W jakich sypialniach sprawdzi się pościel z flaneli?

Jesień i zima to takie pory roku, które w kontekście architektury wnętrz kojarzą się z grubszymi i cieplejszymi materiałami, ciemniejszymi barwami oraz designerskim, mocno zdobniczym wzornictwem. Pościele flanelowe wkomponowują się w te koncepcje wprost idealnie. Są ciepłe i trwałe, a mogą być łączone z najróżniejszymi aranżacjami.

Ciekawe uzupełnienie minimalistycznych aranżacji

Pościel dekorowana egzotycznym wzorem, przypominającym np. drapieżny zwierzęcy print, może stać się taką dekoracyjną kropką nad i w typowo minimalistycznej aranżacji. Minimalistyczne sypialnie są piękne, ale z czasem dochodzi się do wniosku, że bijąca od nich pustka bywa wręcz przytłaczająca. Odpowiednia pościel flanelowa może ten efekt świetnie przełamać.

Dużym błędem jest zresztą usilne tkwienie w jednym obranym stylu. Architektoniczno-aranżacyjne mieszanki są czymś wręcz wskazanym. To dzięki nim wydobywa się z sypialni jej indywidualność i prawdziwy charakter.

Zrównoważenie chłodu stylistyki skandynawskiej

Ciepło bijące od pościeli flanelowej można rozumieć na dwa sposoby – albo dosłownie, w trakcie okrywania się puchatą warstwą tkaniny, albo poprzez dostrzeżenie go w fakturze i wyglądzie materiału. Będzie to dobre przełamanie dla aranżacji chłodniejszych w odbiorze. Biało-szare sypialnie, utrzymane w klimacie skandynawskim, na pewno są piękne, ale z uwagi na swoją monochromatyczność bywają mało przytulne, co wypadałoby zmienić.

Skandynawski projekt sypialni ulega natomiast całkowitemu przeobrażeniu pod wpływem zaledwie jednego bardziej barwnego i cieplejszego w odbiorze dodatku. Grubsza pościel flanelowa zdobiona delikatnymi wzorami w kolorze brązu przepięknie połączy się chociażby z drewnianą oprawą łóżka.

Humorystyczny dodatek na zimową porę

Warto też pamiętać o tym, że domowe aranżacje nie zawsze muszą być sztywnymi koncepcjami, w których wszystko jest idealnie dopracowane w każdym szczególe. Zima to właśnie ten czas, który zachęca do uzupełniania pomieszczeń mniej designerskimi elementami, utrzymanymi w typowym klimacie świątecznym.

Pościel flanelowa zdobiona małymi mikołajami, choinkami czy reniferami na pewno umili okres oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia. Nawet jeśli nie będzie idealnie pasować do aranżacji pokoju, absolutnie nikt nie powinien się tym przejmować, bo okres świąt rządzi się jednak swoimi prawami.

Pościel flanelowa dostępne są w ofercie Vege Home.