Mimo tego, że posiadanie sauny w Polsce nadal jest uważane za ekstrawagancję, ta fińska tradycja zyskuje z naszym kraju coraz większe grono zwolenników. Kuszą nas gorące „kąpiele” wspomagające relaks i dobre samopoczucie. Dodatkowo zachęca fakt, że sauna zewnętrzna w żaden sposób nie wpływa na ograniczenie metrażu naszego domu.

Co warto wiedzieć o saunach?

Jeżeli rozważamy postawienie sauny, na pewno warto zapoznać się z tym, co oferuje rynek. Niektóre osoby zdecydują się na własnoręczne zbudowanie tego pomieszczenia, ale w większości wypadków znacznie prostszą opcją będzie sięgnięcie po gotowe rozwiązanie. Sauna zewnętrzna będzie występować najczęściej w formie domku lub swego rodzaju beczki. Warto wziąć pod uwagę swoje potrzeby jeżeli chodzi o wygląd i wielkość sauny, a także jej dodatkowe cechy – niektóre modele będą miały dodatkowo taras czy przeszklenie. Podczas dokonywania wyboru należy kierować się również względami estetycznymi, takimi jak dopasowanie wyglądu sauny do stylu wykonania domu oraz ogrodu.

Sauna a zdrowie

Czy regularne korzystanie z sauny rzeczywiście może mieć zbawienny wpływ na samopoczucie? Zdania w tym temacie są podzielone, ale bardzo często możemy spotkać się z opiniami, że korzystnie z niej rzeczywiście może mieć działanie prozdrowotne. Sauna zewnętrzna może być przydatna jeżeli chodzi o poprawę kondycji skóry, relaks i wyciszenie oraz łagodzenie bólów mięśniowych. Wiele osób uważa również, że „kąpiele” mogą też wspomóc nas na drodze do utraty kilogramów. Warto jednak pamiętać, że istnieją schorzenia, które mogą być przeciwwskazaniem do korzystania z dobrodziejstw sauny – będzie do nich należeć na przykład nadciśnienie tętnicze czy choroby układu oddechowego.

Ceny saun

Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, że zakup lub zbudowanie sauny zewnętrznej będzie wiązało się ze sporymi kosztami. Bardzo duży wpływ na cenę będą miały cechy sauny, takie jak jej wielkość, rodzaj drewna, który wybierzemy oraz piec ogrzewający. Należy oczywiście brać również pod uwagę koszt prac montażowych oraz wykonania, jeżeli nie zdecydowaliśmy się na model prefabrykowany. W każdym wypadku będziemy musieli przygotować się na wydatek rzędu 15 do nawet 30 tysięcy złotych.

Saunę zewnętrzną znajdziesz w ofercie Megiw.