Zastosowanie doniczek w domu i ogrodzie

doniczki rynnow

Kwiaty, paprocie i inne śliczne rośliny potrafią zmienić oblicze nie jednego wnętrza. Również w ogrodzie i na podwórku bujna roślinność jest elementem niezbędnym, która będzie zwyczajnie „cieszyła oko”. Szczególnie, jeśli będą to rośliny wolnostojące, których miejsce możemy specjalnie zaaranżować, a w razie konieczności łatwo zmienić ich miejsce i ogólny wystrój przestrzeni.

Doniczki okrągłe, doniczki rynnowe czy jeszcze inne? Doradzamy!

Istnieje wiele możliwości dotyczących sposobów umieszczenia naszych pięknych kwiatów w domu lub ogrodzie. Pomysłowość projektantów nie zna granic – opracowywane są coraz nowsze techniki i sposoby na eksponowanie naszych pięknych ozdób. Okazuje się, że rośliny mogą być umieszczone naprawdę w niecodziennych miejscach, o których byśmy nawet nie pomyśleli! Doniczka z kwiatami może zostać umieszczona na lampie ogrodowej, na ścianach altanki czy na specjalnie przygotowanym, ozdobnym stelażu. Pomysłów jest co nie miara – jednakże musimy zwrócić uwagę na rzecz niezwykle istotną. Jest nią przedmiot, w którym będziemy umieszczać kwiaty. Nie tylko o jej kolor i styl chodzi, ale także o kształt – ten będzie miał diametralnie różne przeznaczenie – w zależności od wielkości i długości donicy. W ofertach sklepów znajdziemy różne doniczki – prostokątne, okrągłe czy podłużne. Natkniemy się także na np. doniczki na rynny czy doniczki balkonowe. Jest w czym wybierać! Czy jednak wszystkie z nich nadadzą się do naszego ogrodu?

Czy doniczka rynnowa będzie użyteczna?

Doniczki rynnowe mają to do siebie, iż posiadają mocno wydłużony kształt. Ich długość i szerokość przypomina „rynnę”, stąd też ich tak osobliwa nazwa. Wbrew pozorom nie muszą to być zakładane doniczki na rynny – choć i tak można je również zastosować. Wolnostojąca doniczka rynnowa znajdzie swoje miejsce przy alejkach, pod ścianami altanki czy budynku. Dobrze będzie się komponowała także na długim balkonie czy tarasie. To jednak nie jest ich jedyne przeznaczenie. Zwróćmy uwagę także na ich znacznie szersze zastosowanie – dzięki specjalnym uchwytom możliwe jest umieszczenie naszych kwiatów w takich miejscach, jak konstrukcja altanki czy metalowe słupki. Możemy przygotować także specjalny stelaż (albo zaopatrzyć się w niego w sklepie), na którym kaskadowo umieścimy doniczki rynnowe z naszymi „okazami”. Taka ściana kwiatów robi niebagatelne wrażenie i przyciąga oko. Doniczka rynnowa odnajdzie się także w trudno dostępnych miejscach, które „ożywimy” dzięki umieszczeniu w nich kwiatów. Mogą to być ściany składziku, przedpokoje czy metalowe barierki.