Każdy z nas będzie musiał przynajmniej raz w życiu pisać i przygotowywać list motywacyjny. Nie jest to łatwe, dlatego warto poznać zwroty, które używa się w tego typu dokumentach, by nasza kandydatura wyszła jak najbardziej korzystnie. Trudniejszą sprawą jest pisanie listu motywacyjnego po angielsku, ponieważ w tym przypadku musimy użyć jeszcze innych zwrotów i wykazać się znajomością języka angielskiego.

List motywacyjny po angielsku – co warto zawrzeć w tego typu dokumencie formalnym?

Przede wszystkim musimy udowodnić naszemu wymarzonemu pracodawcy, dlaczego nasza kandydatura jest lepsza od innych i dlaczego, to własnie my bardziej pasujemy do zespołu i firmy. Warto dokładnie opisać swoje hobby, szczególne zainteresowania i pasje, by dać się lepiej poznać przyszłemu pracodawcy, najlepiej od tej dobrej strony. Warto dodać referencje od poprzednich pracodawców, czy wykładowców i promotora naszej pracy dyplomowej, co znacznie poprawia naszą kandydaturę i sprawia, że lepiej zaprezentujemy się pracodawcy.

Co warto wiedzieć o liście motywacyjnym po angielsku?

List motywacyjny w języku angielskim musi posiadać specjalne zwroty, które są inne niż te używane w naszym rodzimym języku. Warto skorzystać z takich zwrotów, jak na przykład: I am referring to your advertisement …, co w języku polskim oznacza: Piszę w odpowiedzi na Państwa ogłoszenie. Możemy użyć takiego zwrotu jeśli odpowiadamy na ogłoszenie o pracę, które znaleźliśmy w internecie lub w gazecie w dziale z ofertami pracy. Inny ciekawy zwrot, którego możemy umieścić w dokumencie to: I have a pleasure to apply for … co oznacza w naszym języku ojczystym – mam przyjemność ubiegać się o.. Jest to bardzo elegancki zwrot, który zdecydowanie warto wykorzystać.

Pisanie profesjonalnego listu – co trzeba koniecznie wiedzieć?

List motywacyjny po angielsku powinien zawierać wyłącznie formalne zwroty, co sprawia, że cały dokument brzmi bardzo profesjonalnie, taki list motywacyjny bardzo dobrze świadczy o nas, jako o kandydacie na dane stanowisko. Pracodawcy doceniają dobrze napisane listy motywacyjne, gdyż świadczą one o dużym zaangażowaniu pracownika. Co więcej, należy wiedzieć, że w takim liście trzeba opowiedzieć o wszystkich kursach, szkoleniach, które posiadamy i o certyfikatach uzyskanych w swoim życiu zawodowym. Takie elementy świadczą o naszym doświadczeniu i są doceniane przez pracodawców. Warto wspomnieć o wszystkich naszych osiągnięciach uzyskanych w życiu zawodowym, ale także tych, które miały miejsce podczas studiów.