Native speaker – kto to jest? Szkoły językowe Śląsk

Nauka języków obcych to coś, co przyda nam się na całe życie. Kto by nie chciał oglądać filmu w oryginalnym języku czy bezproblemowo komunikować się podczas podróży? Szkoły językowe Śląsk oferują wiele form nauczania innych języków, np. zajęcia z native speakerem. Native speaker – kto to jest? Szkoły językowe śląsk – czy warto udać się na zajęcia z native speakerem?

Native speaker – definicja

Native speaker to, z języka angielskiego, „ojczysty mówca”. Oznacza to osobę, która mówi danym językiem od urodzenia. Native speaker nie musi mówić po angielsku, to określenie odnosi się również do Hiszpana, native speakera języka hiszpańskiego. Każda bardziej popularna, większa szkoła językowa Śląsk oferuje zajęcia z native speakerem. Najczęściej dotyczy to języka angielskiego, bo to najpopularniejszy język obcy w Polsce.

Native speaker, zazwyczaj, nie mówi w ogóle po polsku bądź zna jedynie podstawowe zwroty. Dogadanie się z nim stanowi więc wyzwanie. Zajęcia takie nie są prowadzone dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka, np. poziom A1. Wtedy nie miałoby to sensu – początkujący najpierw muszą poznać zasady i nauczyć się operować podstawowym słownictwem i zwrotami. Dopiero później wypłyną na głębszą wodę i będą w stanie uczestniczyć w zajęciach z native speakerem.

Native speaker a szkoły językowe dla dorosłych – co to daje?

Wiele szkół językowych Śląsk oferuje zajęcia z native speakerem – ze względu na skuteczność takiej formy edukacji. Osoba ta mówi w języku obcym zdecydowanie szybciej i z akcentem. Używa też skrótów myślowych. My, mówiąc po polsku, również nie zawsze przestrzegamy zasad poprawnej gramatyki, mówimy niechlujnie. Zajęcia z native speakerem umożliwiają zrozumienie osoby, która mówi „prawdziwym”, „żywym” językiem – nie tym z książki.

Native speaker zatrudniony przez szkoły językowe dla dorosłych czy dzieci jest jednak świadomy tego, że ma przed sobą osoby uczące się. Nie należy się go bać – ma on świadomość tego, że czasem trzeba będzie coś powtórzyć czy dopowiedzieć. Nikt nie wymaga od osoby, która się uczy, całkowitej płynności i bezbłędności. Ważne jest to, by się starać.

Jeśli więc wybrana przez nas szkoła językowa Śląsk oferuje taką formę prowadzenia zajęć, warto wziąć ją pod uwagę. Może się ona wydawać niesamowicie trudna i przytłaczająca, ale, w ten sposób, pokonamy swoje bariery w mówieniu. Nie będziemy obawiać się powiedzieć czegoś np. na wakacjach czy w pracy, a o to chodzi w nauce języka – nie o robienie zadań z podręcznika, ale o faktyczną komunikację.