Stowarzyszenie Elektryków Polskich

Stowarzyszenie Elektryków Polskich, czyli sep to organizacja skupiająca elektryków polskiego pochodzenia z całego świata. Odziały sep są zlokalizowane w wielu miastach, nie tylko wojewódzkich. Uprawnienia sep są potrzebne do podjęcia zatrudnia w zawodzie elektryka. Wiedza ze szkolenia sep przyda się także w życiu codziennym.

Odziały sep

Oddziały sep znajdują się w wielu polskich miastach. Dlatego zapisanie się na szkolenie nie powinno być problemowe. Nawet jeżeli mieszkamy w małej miejscowości to warto sprawdzić na głównej stronie internetowej Stowarzyszenie Elektryków Polskich, czy w pobliżu naszej miejscowości nie będzie organizowany kurs. Obecnie część kursów odbywa się także zdalnie, czyli online, bez wchodzenia z domu. Największe oddziały sep to: sep Gliwice, Białystok, Chełm, Gdańsk, Częstochowa, Rzeszów, Tarnobrzeg, Warszawa, Wrocławek, Wrocław, Katowice, Przemyśl, Radom i wiele innych. Także w danym województwie może być kilka oddziałów sep. Na przykład na podkarpaciu znajdują się cztery: w Rzeszowie, Krośnie, Tarnobrzegu i Przemyślu.

Na czym polega szkolenie sep

Uprawnienia sep przyznawane są po zdaniu egzaminu. Oczywiście najpierw musimy odbyć specjalne szkolenie. Kurs nie trwa długo, zazwyczaj można go odbyć nawet w ciągu jednego dnia. Podczas szkolenia zdobywa się nie tylko wiedze teoretyczną z zakresu elektryki ale też mnóstwo umiejętności praktycznych. Kurs kończy się egzaminem i dopiero po je zdaniu uzyskujemy certyfikat. Szkolenia są prowadzone przez specjalistów, dzięki czemu szybciej i łatwiej przyswoimy wiedzę. Szkolenia sep odbywają się zarówno dla osób pojedynczych (kurs otwarty), jak i dla zorganizowanej grupy pracowników (kurs zamknięty). Uprawnienia sep nadawane są dla dwóch wariantach wykonywanych prac – eksploatacja (oznaczenie E) lub dozór (oznaczenie E). A same uprawnia sep dzieli się na trzy grupy: G1 – kursy elektryczne, G2 – kursy energetyczne, G3 – kursy gazowe. Przed udziałem w kursie należy go płacić przelewem. Na przykład szkolenie sep gliwice można zapłacić poprzez przelew, kartę płatniczą lub za pomocą BLIKA. Szkolenia odbywają się w różnych miejscach, np. zapisując się na szkolenie sep Gliwice trzeba najpierw zadzwonić na podany na stronie internetowej numer telefonu w celu ustalenia daty i miejsca szkolenia. Można się też umówić na indywidualny termin egzaminu.