Dlaczego warto kupować profesjonalne alkomaty?

Każdy kierowca ma świadomość, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może skończyć się bardzo poważnymi kłopotami. W najlepszym przypadku taka sytuacja kończy się zabraniem prawa jazdy i wysokim mandatem, w najgorszym zaś karą długoletniego więzienia. Tak się to zakończy, jeśli kierowca pod wpływem alkoholu spowoduje wypadek drogowy, w którym będą ofiary śmiertelne.

Warto kupić alkomat

Po spożyciu alkoholu jego poziom we krwi i wydychanym powietrzu dość szybko rośnie, a o wiele wolniej maleje. Nawet wiele godzin po ostatnim spożyciu alkoholu może on być jeszcze bardzo wysoki. Nawet samopoczucie kierowcy nie musi wskazywać na to, że nie powinien on jeszcze wsiadać za kierownicę pojazdu. Rozsądnie jest więc odwiedzić sklep z alkomatami i nabyć alkomat, którym będzie można mierzyć poziom alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wśród alkomatów, można zauważyć urządzenia w różnych cenach. Każdy alkomat sklep ma takie, które kosztują kilkaset złotych i takie, które kosztują kilka tysięcy. Niejeden sprzedawca w alkomat sklep powie, że warte uwagi są tylko te droższe alkomaty i bez wątpienia jest to prawda.

Droższe urządzenia dostępne w alkomaty sklep, to skomplikowane technicznie alkomaty, które zawsze dokładnie mierzą poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Kupując taki można mieć więc pewność jego wskazań. Takie urządzenia dostępne w alkomaty sklep trzeba jednak dodatkowo kalibrować. Nie można zapominać o tej czynności. To nic innego jak ustawienie alkomatu by rzeczywiście dokładność pomiaru była najwyższa. Z reguły sklep z alkomatami sam kalibruje swoje alkomaty, czynność ta powinna być jednak powtarzana co najmniej raz na kilka miesięcy.

Kalibracja alkomatu nie jest droga

Kalibracja alkomatu nie jest do wykonania we własnym zakresie, tym bowiem musi zająć się fachowiec. Na szczęście kalibracja nie jest bardzo droga, nie powinno się jej więc pomijać. Raz na kilka miesięcy warto zapłacić kilkadziesiąt złotych i mieć pewność, że alkomat, który użytkujemy, na skutek używania i wpływu warunków atmosferycznych, nie zaczął przekłamywać wskazań. Tylko taki da pewność stanu trzeźwości lub jego braku.