Rydze do domowej spiżarni

Kiedy mamy porę na grzyby, to nie pozostaje nic innego jak udanie się do lasu po najlepsze okazy. To wspaniała opcja dla tych, którzy chcą zebrać grzybowe plony jak też po prostu się zrelaksować. Do jednego z gatunków, które przyciągają nas na łono natury, należą rydze i jest ich nieraz całe mnóstwo, toteż zawsze warto rozpocząć grzybobranie.

Przepis na rydze marynowane

Marynata na rydze jest niezwykle ważna jeśli chcemy je zostawić na dłuższy czas. Możemy je zapakować w piękne słoiczki, ale nim to nastąpi to trzeba zwrócić uwagę na przepis na rydze marynowane.

Do zrealizowania przepisu potrzebne będzie około 2 kg kapeluszy rydzów, które należy oczyścić, a następnie włożyć do garnka, posolić i obgotować około 10 minut. W drugim garnku trzeba w tym czasie przygotowywać zalewę, na którą składają się takie składniki jak: 2 szklanki wody, 1/2 szklanki octu, 2 średnie cebule, 1 łyżka soli, 1 łyżeczka cukru, pieprz, 2-3 liście laurowe, 4 ziarnka ziela angielskiego, gorczyca. Wszystko to należy razem zagotować, a rydze przecedzić i opłukać zimną wodą. Następnie wkładamy rydze do wyparzonych słoików i zalewamy marynatą. Potem trzeba je pasteryzować i postawić do góry dnem i efekt marynowania mamy gotowy.

Rydz wyśmienity

Te jakże szlachetne grzyby mogą zostać z nami na dłużej. Umieszczenie ich w słoiczkach jest fajnym zajęciem, a dodatkowo będzie można zasmakować czegoś nowego, co do tej pory było dla nas nieosiągalne. Wystarczy tylko przepis na rydze marynowane, aby rezultat był w pełni zadowalający. Mając do dyspozycji wszystkie składniki z łatwością dopasujemy to, co trzeba.

Otwarcie słoiczka po pewnym czasie będzie czystą przyjemnością, do której swoiście się przygotujemy. Takich okazów nieraz nie ma się za dużo, toteż zadbajmy o to, aby nasza spiżarnia zawsze była pełna i swoiście przygotowana na różnorodne okazje. Czy to zwykły dzień czy też rodzinne spotkanie – rydze zawsze okażą się trafione jak świetna przystawka do obiadu.

Zawsze lepszy rydz

W przepisie na rydze marynowane znajdziemy wszystko to, co jest niezbędne. Charakterystyczny podział na składniki i przygotowanie zawsze jest do wglądu, wiec szybko odnajdziemy to, czego będziemy potrzebować. Do pełni zadowolenia posłuży także lista zakupów, którą możemy przy okazji stworzyć, aby wiedzieć co potrzebne jest do zalewy na marynatę.

Nie pozostaje nic innego jak przygotowanie się do zrobienia rydzów marynowanych. Ich smak i aromat zostaną na długo zachowane, a my będziemy się cieszyć, że sami zrobiliśmy wszystko według znakomitego przepisu, który był prawidłowy.