Czego nie powinno zabraknąć na imprezie dla dzieci?

Kiedy przychodzi nam zorganizować imprezę dla dzieci, bardzo często zastanawiamy się nad tym, o czym powinniśmy pamiętać, aby nie była ona nudna, a co za tym idzie, aby zaproszone dzieci były wciąż czymś zajęte. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że zapewnienie im aktywności niweluje ryzyko łobuzowania, a dodatkowo wywołuje uśmiech na ich twarzach.

Pamiętaj o konkursach dla dzieci

Imprezy dla dzieci mają to do siebie, że bardzo często są organizowane na nich różnorodne konkursy, w których mogą one coś wygrać. Z reguły mowa o symbolicznych upominkach w postaci np. słodyczy jednak sama możliwość ich wygrania sprawia, że dzieci są zachwycone i dużo chętniej biorą w nich udział.

Dobrym sposobem na tego typu konkursy są między innymi zagadki, taniec w parach na gazecie, przebijanie balonów, w których znajdują się pytania i odpowiadanie na nie itp. Wszystko tak naprawdę zależy od inwencji twórczej prowadzącego.

Pamiętaj o słodkim poczęstunku

Imprezy dla dzieci bez słodyczy absolutnie nie przejdą. W związku z tym zadbajmy o to, aby było ich pod dostatkiem. Jeżeli impreza dla dzieci ma charakter urodzinowy, to przede wszystkim zorganizujmy ciekawy tort i szampana dedykowanego nieletnim. Dobrze by było, żeby na stole znalazły się również inne ciasta, żelki, chipsy, paluszki itp. Nie ma sensu się oszukiwać – dzieciństwo kojarzy się przede wszystkim z zabawą i słodkościami, w związku z czym nie żałujmy ich dzieciom w trakcie dedykowanej im imprezy.

Warto, aby na stole znalazły się także mini kanapeczki oraz napoje w postaci soków i wody. Czasami dzieci mają ochotę przegryźć coś wytrwanego i w tym wypadku na pewno sprawdzą się przekąski, które można od razu skonsumować.

Pamiętaj o temacie przewodnim imprezy

Dobrym pomysłem na to, aby nadać atrakcyjności imprezom dla dzieci, jest wybranie tematu przewodniego. Może to być np. jakaś bajka, którą obecnie dzieciaki się zachwycają. Przed imprezą warto nadmienić, aby każde dziecko miało ze sobą jakiś element nawiązujący właśnie do tematu. Jeżeli nie chcemy angażować rodziców innych dzieci w tego typu przygotowania, możemy zapewnić takie gadżety już na miejscu i wręczać je przy wejściu na imprezę. Dzieciaki będą na sto procent zachwycone takim pomysłem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju