Gdzie szukać odpowiedzialnej niani?

Pomoc przy dzieciach każdemu się przyda. Małe dzieci są bardzo energiczne, szybko się nudzą i potrafią nieźle nabroić. Nie zawsze rodzice są w stanie zajmować się nimi 24 godziny na dobę, nie pozwalają im na to obowiązki zawodowe. Dlatego cenną pomocą dla rodziców pracujących może być wykwalifikowana niania.

Jak znaleźć dobrą nianię?

Niania to osoba, której zadaniem jest opieka nad dzieckiem. Dobra niania powinna być osobą dobrze zorganizowaną, spokojną, cierpliwą i przede wszystkim odpowiedzialną. Pod nieobecność rodziców musi ona zapewnić dziecku bezpieczeństwo i zaspokoić jego wszystkie potrzeby. Dzieci mają skłonność do nudzenia się, dlatego dobra niania zajmie je w kreatywny sposób i znajdzie sposób na ich nudę.

Szukając niani do swojego dziecka, dobrze jest popytać znajomych rodziców, czy mogą kogoś polecić. Taka niańka z polecenia jest najlepsza. Jeśli jednak nie ma się takiej możliwości, można przeszukać ogłoszenia z ofertami pracy niań w danym regionie.

Ile zarabia niania?

Każda niania ma określoną stawkę godzinową, chociaż zdarzają się też przypadki, że niania pobiera stałą miesięczną opłatę za opiekę nad dzieckiem lub dziećmi. To już zależy od zakresu jej obowiązków i indywidualnej umowy pomiędzy nią a klientami. Cennik godzinowy u niani przede wszystkim zależy od rejonu, w którym świadczy swoje usługi. Dlatego nie zawsze łatwa jest odpowiedź na pytanie – ile zarabia niania?

Lepsze zarobki mają nianie w dużych miastach, na przykład w stolicy. Tam pobierają one opłatę nawet 20zł za godzinę opieki nad dzieckiem, jeśli zaś niania opiekuje się więcej niż jednym dzieckiem, cena ta wzrasta nawet do 50zł za godzinę. Z kolei w małych wioskach niania zarabia średnio 10zł za godzinę. Jak więc widać, różnica jest bardzo duża.

Ile zarabiają nianie za granicą?

Można zauważyć, że coraz więcej osób pracujących w zawodzie niani wyjeżdża za pracą za granicę. Dzieje się tak z tego powodu, że w zagranicznych państwach można zarobić o wiele więcej niż w Polsce. Mimo, że pełni się te same obowiązki, to i tak stawki godzinowe są o wiele większe. Mogą nawet wynosić 25 Euro za godzinę pracy.

W związku z tym wiele osób postanawia się przenieść do znanych zagranicznych miast i tam zająć się profesjonalną opieką nad dziećmi swoich klientów. Warunkiem takiej pracy jest znajomość języka obcego w stopniu bardzo dobrym. Niania musi się potrafić porozumieć z dzieckiem i z jego rodzicami, bo dzięki temu będzie mogła wykonać swoją pracę. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy niani szuka polska rodzina mieszkająca za granicą, w takiej sytuacji znajomość języka obcego nie jest obowiązkowa.