Największe błędy początkującego blogera

W ciągu ostatnich lat blogowanie ewoluowało i wygląda zupełnie inaczej niż kilka lat temu. Kiedyś nikt nie przejmował się wyglądem bloga, a zdjęcia ściągało się z google grafika. Dziś wygląda to zupełnie inaczej, o uwagę czytelnika trzeba walczyć, a wygląd bloga ma ogromne znaczenie. Jakie są największe błędy początkujących blogerów?

Ignorowanie wyglądu bloga

Wygląd bloga ma dziś wielkie znaczenie. Nikt już nie chce czytać blogów, które brzydko wyglądają i wykorzystują kiepskie zdjęcia z google obrazy. Każdy aspekt wizualny bloga powinien być jakościowy i estetyczny. Fikuśna czcionka, krzykliwe kolory – to zniechęci czytelnika, a wyświetlenia strony nie będą rosły.

Pobieranie nielegalnych zdjęć

Kiedyś pobieranie zdjęć z grafiki google wydawało się normalnością i nikt nie myślał o przykrych konsekwencjach. To się zmieniło, kiedy blogi stały si e bardzo popularne, a autorzy zdjęć zaczęli zauważać je na czyichś stronach. Zdjęcia w grafikach google mogę być objęte prawami autorskimi, więc umieszczanie ich na stronie jest trochę jak rosyjska ruletka. Nie możemy mieć pewności czy za rok nie odezwie się do nas autor grafiki i nie zażąda pieniędzy za użycie jego własności. Lepiej unikać pobierania zdjęć z google obrazy i nie ryzykować.

Nieregularne pisanie

Największym błędem nowicjusza w blogowaniu nie jest kradzież grafiki google, a nieregularne pisanie. To odstraszy nawet najbardziej wyrozumiałego czytelnika. Ludzie szybko zapominają i lubią wiedzieć czego się spodziewać. Publikując regularnie, przyzwyczaja się czytelnika do pewnego schematu i wie on, kiedy ma się spodziewać nowego tekstu. Jeśli piszemy nieregularnie, szanse, że nasz blog zyska popularność, są praktycznie zerowe.

Prowadzenie bloga to już nie tylko hobby, to praca. Wiele osób utrzymuje się z pisania. Jednak, żeby to osiągnąć, trzeba się mocno postarać. Zadbać o wygląd bloga, bo ma to wielkie znaczenie i jest wizytówką blogera. Dbałość o detale jest ogromną zaletą, jeśli chodzi o blogowanie. Czytelnicy stają się coraz bardziej wymagający. Dlatego warto dbać o wygląd i o zdjęcia do artykułów. Tylko lepiej nie ściągać ich z google grafika, a z darmowych banków zdjęć, bo to bezpieczniejsze rozwiązanie. Pamiętajmy też, by pisać regularnie, bo to jedyny sposób na sukces w blogosferze.