Niezbędne akcesoria do gitary

Gitara jak każdy inny instrument wymaga stosowania w niej dodatkowego osprzętu, akcesoriów i dodatków. Oczywiście każdy takie dodatki utożsamia jednoznacznie ze strunami do gitary, lecz choć są one bardzo ważne, to jednak nie tylko one są wymagane. Co zatem warto kupić razem z gitarą, oprócz dodatkowych strun gitarowych?

Dlaczego warto dbać struny gitarowe?

Zanim jednak przejdzie się do zagadnienia, co oprócz struny do gitary, warto na samym początku zadać sobie pytanie, dlaczego sama struna jest tak istotna i co jaki czas trzeba ją wymieniać.Każdy gitarzysta podczas kupowania swojego instrumentu powinien kupić do razu co najmniej dwa zestawy strun. Struny gitarowe mają bowiem to do siebie, że po prostu się zużywają podczas grania. Wiązać się to będzie z utratą przez nie brzmienia, lecz również z ryzykiem ich zerwania. Żeby do tego nie dopuścić, przyjmuje się, że struny do gitary powinny być wymieniane w zależności od tego, jak często i jak intensywnie się na nich gra, od 3-4 miesięcy, do nawet co kilka tygodni.

Co oprócz strun?

Oczywiście struna gitarowa to nie wszytko, co jest potrzebne podczas grania na gitarze. Innym niezwykle pożądanym dodatkiem jest tzw. kostka, czyli niewielki kawałek plastiku, który trzyma się w dwóch palcach i który służy do pociągania nim strun. Jest to dodatek bardzo pomocy i ułatwiający grę, lecz jednoczenie niezwykle tani, ponieważ kosztuje zaledwie kilka złotych, a powoduje to, że większość gitarzystów ma zawsze przy sobie kilka kostek, które różnią się od siebie nie tylko kolorystyką, lecz również sztywnością, przez co łatwo je dopasować nie tylko do własnego stylu grania, lecz również do konkretnego brzmienia, które chce się w danej chwili osiągnąć.Oprócz kostki warto się wyposażyć również w elektroniczny stroik, który pozwoli bardzo szybko i wygodnie nastroić gitarę, a także w metronom, który przyda się do treningów. Dobrze się również wyposażyć w pasek do gitary, który znacznie podniesie komfort grania na niej, a także w pokrowiec. Wiele osób sądzić, że pokrowiec warto mieć tylko wtedy, gdy na gitarze gra się w plenerze, lecz przechowując ją w domu w futerale, skutecznie chroni się ja przed kurzem, który jest dla gitary bardzo niewskazany.