Balerinki – moda prosto z Paryża

Mało kto nie słyszał o butach, jakimi są damskie balerinki. Są one rocznie produkowane w ogromnej ilości fasonów i kolorów. Zdaje się, że już na dobre przejęły ulice, stając się wyznacznikiem mody ulicznej. Przybyły prosto z ulic Paryża – bo to właśnie paryżanki zaczęły nosić je pierwsze. Dziś są symbolem lekkości i elegancji w jednym.

Baleriny, czyli lekkość połączona z elegancją

Co można założyć do balerinek? Praktycznie każdy element naszej garderoby. Mamy przy tym gwarancję, że będziemy czuć się w stylizacji lekko, pewnie i wygodnie. Jeansy do balerinek? A może letnia sukienka? Każda z tych opcji jest dobra. Ogromny wybór damskich balerinek sprawia, że nie musimy zastanawiać się nad tym, czy buty będą zgrywały się z resztą stylizacji. Na rynku spotkać się można z fasonami klasycznymi, czyli czarnymi jak i bardziej wymyślnymi: kokardki, cekiny, a może inne elementy? Wszystko zależy od naszego stylu i wyglądu stylizacji, jaką pragniemy osiągnąć.

W każdym odzieżowym sklepie znajdziemy damskie balerinki. Są to buty, które każdego roku cieszą się niezwykle dużą popularnością. Nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić, co nikogo nie powinno dziwić. To buty wyjątkowe, wygodne i eleganckie. Pozwalają łączyć z pozoru nie pasujące do siebie elementy i zgrywają je w jedną całość. Taka moda na pewno utrzyma się przez jeszcze wiele lat.

Balerinki – jak eksperymentować z tym elementem stylizacji?

Przy balerinkach eksperymentowanie z modą staje się czystą zabawą. Dzięki tym butom możemy w końcu odnaleźć własny styl. Idealnie sprawują się zarówno podczas jeszcze ciepłych, jesiennych dni jak i wiosennych. Ten niepozorny element garderoby jest w stanie całkowicie odmienić nasz styl, a może i znaleźć jego nową odsłonę? Nie bójmy się eksperymentować, zwłaszcza z obuwiem. Balerinki pasują do tylu różnych stylizacji, że nie musimy obawiać się nieudanej stylizacji czy nieudanego połączenia kolorystycznego. Tu liczy się zabawa modą.

Dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnio w modzie motyw folkloru. Również producenci balerinek postanowili przejąć go i wykorzystać w produkcji. To sprawiło, że stał się jeszcze bardziej pożądany i przy tym niezwykle modny. Równie wielką popularnością cieszą się style cięższe, w których w balerinach wykorzystuje się np. cekiny. Nie można zapomnieć o baletkach z motywem marinistycznym: wyróżnia się granatowym odcieniem i przy tym drobnymi, czerwonymi elementami. Jest tyle dostępnych fasonów, że każda kobieta powinna wśród ofert sklepów znaleźć coś dla siebie.