Buty na płaskim obcasie – najlepszy wybór dla stopy

Obcasy noszone zbyt często to nie tylko dyskomfort w czasie noszenia, ale też ryzyko wad postawy, bólów kręgosłupa, zwyrodnień stawów i innych problemów dotyczących układu ruchu. Dlatego na co dzień lepiej postawić na wygodne, bezpieczne dla zdrowia, a przy tym dostępne w wielu modnych wersjach buty na płaskim obcasie.

Dlaczego buty na płaskim obcasie?

Jak wskazać najwygodniejsze buty na długie spacery albo bieganie po sklepach z przyjaciółkami? Instynktownie większość kobiet wskaże tę samą odpowiedź co lekarze ortopedzi: buty na płaskim obcasie. Obuwie na płaskiej podeszwie daje poczucie swobody i komfortu, pozwala poruszać się szybko, sprawnie, nie ogranicza aktywności fizycznej. W przeciwieństwie to obcasów nie męczy stopy, więc idealnie nadaje się na co dzień i na dłuższe piesze wyprawy. Buty na płaskim obcasie to najlepszy wybór, jeśli chodzi o bezpieczeństwo stopy. To na podwyższeniu noszone zbyt często wywiera negatywny wpływ na cały układ ruchu – obcasy nadmiernie obciążają przednią część stopy, mogą przyczyniać się do zwyrodnień i stanów zapalnych, powodować schorzenia układu ruchu, a nawet układu krążenia. Stopa w nich jest mało stabilna, a dłuższe spacery w butach na obcasie to prawdziwa męczarnia. Ten typ obuwia lepiej zarezerwować na specjalne okazje, na co dzień stawiając na modne i wygodne płaskie buty.

Największe zalety płaskiego obuwia

Płaskie buty są przede wszystkim bardzo uniwersalne. Spacer z psem, zakupy, wycieczka za miasto, plac zabaw z dzieckiem – buty na płaskiej podeszwie, nawet te bardziej eleganckie sprawdzą się w każdej z tych sytuacji. Umożliwią swobodne poruszanie się nawet po wymagającym terenie. Płaskie obuwie gwarantuje stopie naturalne ułożenie – ciężar rozkłada się równomiernie, a stopa pracuje w bezpieczny sposób. Nie jest nadmiernie obciążona, dzięki czemu nie męczy się. Płaskie buty to ochrona przed problemami dotyczącymi kości, stawów, zaburzeń krążenia. Są lekkie, wygodne, dostępne w wielu modnych modelach.

Płaskie buty mogą być eleganckie

Czy wybór płaskiego obuwia z automatu oznaczać musi sportowy, casualowy strój? Co z kobietami, które lubią nosić się elegancko i nie chcą rezygnować ze swojego stylu? Dziś obok popularnych tenisówek czy adidasów, sklepy oferują płaskie buty w typowo kobiecym, eleganckim wydaniu. Modne baleriny, stylowe mokasyny albo czółenka z płaską podeszwą to tylko jedne z wielu propozycji dla wielbicielek spódnic, sukienek i kobiecych, eleganckich zestawów na każdą okazję.