O czym trzeba pamiętać, otwierając sklep z odzieżą używaną?

Sklepy z odzieżą używaną są coraz bardziej popularne. Klienci, którzy je odwiedzają, często nie szukają odzieży taniej, tylko wyjątkowej. Jak założyć second hand, który spodoba się klientom?

Niebanalne ciuchy

Jeszcze do niedawana w lumpeksie ubierały się osoby, którym zależało na zakupie ciuchów, które nie są kosztowne. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Sklepy z odzieżą używaną są modne i bardzo często posiadają w swojej ofercie odzież, która jest wysokiej jakości, w dobrym stanie i jednocześnie pochodzi od znanych i cenionych marek.

Zakładając sklep z odzieżą używaną, koniecznie trzeba skoncentrować się na wyborze zaufanego dostawcy. Dostawcy odzieży używanej dzielą się na tych, którzy posiadają odzież segregowaną oraz niesortowaną.

Dostawcy odzieży używanej najczęściej sprowadzają swoje towary z Niemiec, Anglii, Irlandii czy Szwecji. Bardzo chętnie kupowana jest odzież z Włoch lub Holandii. Chcąc stworzyć sklep, w którym będą sprzedawane markowe, ekskluzywne ciuchy należy skoncentrować się na dostawcach, którzy oferują wyłącznie odzież segregowaną.

Prowadzenie sklepu z ekskluzywną odzieżą jest zadaniem trudniejszym, ale jednocześnie bardziej dochodowym. Ciuchy w dobrym stanie, eleganckie i niebanalne uzyskają wyższą cenę niż odzież na wagę.

Jak wybrać idealny lokal?

Decydując się na współpracę z dostawcami odzieży używanej sprzedawanej na wagę warto skoncentrować się na miejscach, które są bardzo popularne. Sklep w pobliżu rynku czy popularnych sklepów będzie idealnym rozwiązaniem.

Chcąc stworzyć modny sklep z odzieżą z drugiej ręki należy skoncentrować się na modnych lokalizacjach. Towarzystwo innych sklepów odzieżowych znanych marek, miejsce spotkań młodych ludzi czy ulica, na której znajdują się modne restauracje oraz puby to idealne rozwiązanie.

Wybierając lokal użytkowy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na witrynę. Powinna to być duża szyba wystawowa, która pozwala na pokazanie najciekawszych egzemplarzy odzieży. Dzięki temu już z ulicy klienci będą mogli zobaczyć to, co jest w sklepie najbardziej wartościowe.

Decydując się na sklep z odzieżą używaną warto skoncentrować się na wyselekcjonowanych modelach znanych marek. Dzięki temu można stworzyć ciekawy i jednocześnie dochodowy biznes.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.