Sandały skórzane dla kobiet – letni szyk i wygoda

Lato w mieście czy wakacje na wsi? Niezależnie od miejsca warto przygotować się na wysokie temperatury. W kolekcji obuwia koniecznie powinny znaleźć się buty letnie całodzienne, sportowe, wieczorowe – sandały skórzane dla kobiet sprawdzą się w tych rolach znakomicie!

Skromny but dla bogatych

Historia sandałów zaczyna się wraz z powstaniem pierwszych cywilizacji na Dalekim Wschodzie, w Mezopotamii, Egipcie, a następnie w Grecji i Rzymie. Pierwotnie były to wykonane z drewna podeszwy mocowane do nóg za pomocą rzemieni lub wikliny. Posiadaczami tego rodzaju obuwia byli w starożytności wyłącznie najbogatsi – o ich statusie informował zarówno surowiec, jak i rodzaj oraz ilość zdobień.W Europie chrześcijańskiej przez niemal dwa tysiąclecia sandały były obuwiem noszonym wyłącznie przez mężczyzn – odsłanianie stóp kobiecych uznawano za wielce niestosowne. Wyzwolenie przyszło wraz z szalonym wiekiem XX. Eleganckie sandały dla kobiet można było zobaczyć na zgrabnych stopach pań wypoczywających na plażach Riviery we Francji, odwiedzających kawiarnie i restauracje czy sale taneczne.Po II wojnie światowej w czasach rewolucji obyczajowych lat 50 – tych i 60 – tych sandały świeciły triumf – obok balerin stały się najbardziej popularnym obuwiem zakładanym w ciepłe miesiące roku.

Na jakie okazje można wkładać sandały skórzane dla kobiet?

Ze względu na różnorodność fasonów istnieje niewiele modowych czy obyczajowych zakazów wkładania sandałów. Wyznacznikiem zawsze powinna być okazja, sytuacja w której mamy się znaleźć. Odkryte obuwie nie pasuje na wyjścia oficjalne służbowe. Na co dzień nie mogą wzuwać sandałów panie zatrudnione w firmach, w których obowiązuje dress code nieakceptujący tego rodzaju obuwia. Nie powinno się zakładać sandałów na pogrzeb. Sandały skórzane płaskie, na niewielkim obcasie lub koturnie mogą być pomysłem na dzienną stylizację miejską.

Pamiętajmy o doborze kolorów: do kwiecistej sukienki sandały w kolorze zgodnym z jednym elementem wzoru lub w kolorze białym. Sandały doskonale uzupełniają stylizacje sportowe – na wycieczkę rowerową, spacer po parku, wyprawę na piknik sprawdzą się sandały płaskie z wygodnymi zapięciami na rzepy lub klamry. Warto zainwestować w sandały wyściełane skórą – podczas wysiłku fizycznego w upalne dni taka wyściółka wchłania pot i sprawia, że wnętrze buta nie jest śliskie i dobrze stabilizuje stopę.Obuwie letnie z dobrej jakości skóry jest świetnym uzupełnieniem stroju koktajlowego oraz wieczorowego. Sandały na obcasach dodają stopie lekkości, doskonale podkreślają smukłość łydek i kształt kostek. Lekkie, przewiewne i wygodne pozwolą na długą zabawę w klubie, dyskotece, na weselu.

Dobór sandałów do kształtu nóg

Dobierając obuwie do stroju nie wolno pominąć kwestii dopasowania do budowy ciała. Masywne nogi wyszczuplą sandałki na obcasie lub słupku, a zbyt szczupłe kostki i łydki najlepiej wyeksponują sandały z zakrytymi palcami. Do krótkich nóg nie należy zakładać butów płaskich oraz zapinanych na kostce lub powyżej niej – najlepszy efekt pozwolą uzyskać sandałki na szpilce – im wyższej, tym lepiej.

I na koniec zasada dla wszystkich pań niezależnie od wieku i fizjonomii: stopa w odkrytym bucie przyciąga uwagę otoczenia – konieczne jest więc nieco wysiłku, czasu i pieniędzy na właściwą pielęgnację stóp.