Zbliżające się walentynki są okresem rozmyślań nad trafionym prezentem dla swoich drugich połówek. Jednak, ze względu na tak wiele możliwości dobrze jest zdecydować się na prezent, który będzie wyjątkowy, a dodatkowo użyteczny. Dlatego podjęcie decyzji może być sporym wyzwaniem. Dobrym pomysłem zatem będzie zastanowić się nad wyborem perfum.

Zapach wspomnień

Jednym z wariantów na prezent może być zakup perfum. Jest to prezent idealny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jednak wiadomo, że perfumerie w swoich zasobach mają zapachy o najróżniejszych nutach, co może prowadzić do zawrotu głowy przy wyborze. Jednak jeśli znamy preferencje swojej drugiej połówki, wiemy czy lubi zapachy bardziej kwiatowe, cytrusowe, czy bardziej ciężkie i intensywne, to będziemy w stanie zdecydować się na coś konkretnego, co swoim zapachem będzie kojarzyć się z obchodzonym świętem zakochanych. Zapewne w perfumerii otrzymamy fachową pomoc przy wyborze, jak również radę, na jakie nuty zapachowe zwracać uwagę.

Co zrobić, jeśli nie potrafimy zdecydować się na jeden zapach?

Dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie znają konkretnych upodobań osoby, którą chcą obdarować nowym zapachem najlepiej będzie stworzenie zestawu zapachów. W tym celu świetnie sprawdzą się perfumetki. W ten sposób możemy wybrać kilka nut zapachowych, które nam się podobają i stworzyć z nich unikatowy prezent. W ten sposób mamy również większe szanse, że osobie obdarowanej, zestaw różnych zapachów perfumetek przypadnie do gustu, w odróżnieniu do jednego nietrafionego zapachu perfum.

Różne zapachy na różne okazje

Co więcej, podarowane perfumetki można dobrać tak, aby zapachy pasowały na różne okazje. Można zatem wybrać coś delikatniejszego, tak aby osoba obdarowana dobrze czuła się w danym zapachu na co dzień, ale również coś intensywniejszego, na wieczorne wyjście, czy inne okazje. Perfumetkami można się bawić, ponieważ ich objętości nie są duże, dlatego nawet nie do końca trafiony zapach uda nam się wykorzystać. Ponadto ulubioną perfumetkę możemy mieć zawsze przy sobie, dzięki niewielkiemu rozmiarowi, a zatem nasz ulubiony zapach wszędzie możemy zabrać. Zmieści się nawet do malutkiej damskiej torebki.

Należy jednak pamiętać, że to nie prezent jest najważniejszy, liczy się gest. Dlatego najważniejsze jest, aby ten gest wywołał uśmiech na twarzy drugiej osoby. A jeśli zdecydujemy się na podarowanie zapachu to będzie się on zapewne kojarzył z okolicznościami, a więc miłe wspomnienia święta zakochanych zostaną zapamiętane na dłużej.