Oświadcz się nad Bałtykiem

Zaręczyny to ważny moment w życiu. Dlatego warto się postarać, aby był wyjątkowy. Odpowiednia oprawa, ciekawe miejsce, piękny pierścionek to wszystko trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu tego doniosłego wydarzenia. Interesującą propozycją mogą być zaręczyny nad morzem.

Zalety zaręczyn nad morzem

Wiele osób chce przeżyć zaręczyny w niezwykłym miejscu. Warto więc zastanowić się nad zaręczynami nad morzem. Morze to wyjątkowo romantyczne tło dla tej ważnej chwili. Szum fal i wiatr rozwiewający włosy, pierwsze promienie wschodzącego słońca lub zachodzące słońce niknące w morzu stwarzają jedyną w swoim rodzaju dekorację. Taka chwila będzie zapamiętana na zawsze.Warto zarezerwować sobie więcej czasu na pobyt nad morzem, żeby cieszyć się wspólnymi chwilami przed i po zaręczynach. Polskie wybrzeże Bałtyku oferuje mnóstwo interesujących miejsc. Niekoniecznie trzeba wybierać te najmodniejsze. Jest sporo małych, nadmorskich miejscowości, gdzie można spędzić naprawdę romantyczne chwile.

Jaką porę roku wybrać

Na Zaręczyny nad morzem każda pora roku jest dobra. Wprawdzie lato daje najwięcej możliwości, bo można np. urządzić przyjęcie na plaży, ale także inne pory roku są dobre. Jesienne i zimowe zbieranie bursztynów może być znakomitą chwilą do zaręczyn.

Również wiosna i budząca się przyroda będzie stanowić przepiękne tło dla tego ważnego momentu.

W chłodniejszych miesiącach zaręczyny można urządzić także w klimatycznych lokalach, a nawet w latarni morskiej czy oceanarium.

Najlepsze miejsca na zaręczyny

Wybór miejsc na zaręczyny nad morzem jest ogromny. Może to być romantyczny piknik na plaży przy wschodzącym lub zachodzącym słońcu. Wyjątkowe i symboliczne będą zaręczyny w latarni morskiej. Na polskim wybrzeżu jest ich sporo, więc można wybrać tę najciekawszą. Jeszcze więcej emocji i późniejszych wspomnień będą budziły oświadczyny na statku, łodzi czy kutrze rybackim. Prawie w każdej turystycznej miejscowości nad morzem można się wybrać rejs po morzu. A może tak wspólne łowienie ryb i wyłowienie pierścionka zaręczynowego?