Porąbka. Ciekawe miejsce, w którym warto spędzać wakacje

Na terenie województwa śląskiego nie brakuje miejsc, które śmiało można nazwać atrakcyjnymi turystycznie. Jednym z mniej znanych jest wieś Porąbka. Mało kto nawet z tego województwa o tym miejscu słyszał, tym bardziej osoby z innych rejonów Polski. Warto jednak poznać tą wieś i spędzić tam choć kilka dni. Porąbka noclegi są tanie, atrakcji turystycznych w okolicach tej wsi nie brakuje.

Góry i jezioro

Już położenie tej wsi jest niewątpliwie bardzo atrakcyjne. Leży w dolinie Soły, w Beskidzie Niskim. Nie brakuje wokół tej wsi gór, które wyglądają zjawiskowo i cieszą oko. Można oczywiście po nich też spacerować. W okolicach wsi stworzono wiele tras turystycznych zarówno dla osób, które lubią chodzić po górach pieszo jak i – na przykład – zwiedzać okolice na rowerze. Dużą atrakcją też jest tama na Sole, zaprojektowana przez Gabriela Narutowicza. Dzięki niej blisko wsi powstały dwa piękne jeziora, w których można nie tylko się kąpać, ale i uprawiać sporty wodne. Oczywiście w te okolice można przyjeżdżać także zimą. Na okolicznych stokach istnieje wiele tras zjazdowych, każdy narciarz wiec znajdzie takie, które najbardziej mu odpowiadają.

Tanie noclegi to duży plus tej wsi

Porąbka staje się coraz bardziej znana, nie jest jednak tak popularna jak znane kurorty. Z tego między innymi powodu noclegi Porąbka i okolice są stosunkowo niedrogie. Co ważne, baza noclegowa jest rozbudowana, dlatego noclegi Porąbka i okolice można znaleźć praktycznie o każdej porze roku. Nie ma konieczności rezerwowania ich z dużym wyprzedzeniem. Bez względu na porę roku zawsze są w tej wsi jakieś wolne Porąbka noclegi

Warto też wspomnieć, że Porąbka noclegi tanie są często bardzo komfortowe. Pokoje w ośrodkach turystycznych i malutkich hotelikach są doskonale wyposażone, nie trzeba więc się obawiać trafienia do miejsca, w którym będzie się mieszkać mało wygodnie. Oczywiście w Porąbce są też pokoje do wynajęcia w prywatnych domach. Taka forma noclegu wiąże się z bardzo małym wydatkiem, jednak trzeba mieć świadomość, że wyżywienie trzeba będzie sobie zapewnić we własnym zakresie i będzie to wiązać się z określonymi, dodatkowymi kosztami.

Wypoczynek w tak malowniczej okolicy, jak okolice wsi Porąbka, można tylko polecić. Warto przyjechać tam choć na krótkie wakacje. Na pewno będą udane.