Mielno atrakcje dla par we dwoje

Mielno zaprasza do siebie zakochane pary. Dlaczego? Nadmorski klimat sprzyja romantyce, a wakacje to jedyny czas, który można spędzić we dwoje. Mielno atrakcje zapewniają, że żaden dzień (nawet ten pochmurny) nie będzie nudny. Z czego warto tam korzystać?

Mielno atrakcje, które czekają na zakochane pary

Nie bez powodu Mielno zwykło się nazywać „polską Ibizą”. Dlaczego? Niby niewielka miejscowość, ale (szczególnie) wieczorami tętni życiem i zabawą. Kluby i restauracje prześcigają się dźwiękami, do których aż nogi same rwą się do tańca. W końcu to wakacje, a wakacje to czas nie tylko biernego plażowania, ale i zabawy, na którą często znaleźć czas w wypełnionym po brzegi, codziennym kalendarzu.

Pary, które wybierają się na wakacje we dwoje, ze szczególną euforią odwiedzają Mielno. Nie jest to typowy, nadmorski kurort, w którym rozlega się cisza i szum morza, chociaż i takie zakątki można tam znaleźć. Spragnieni rytmów, młodzi urlopowicze znajdą tam dźwięki, dostosowane do swoich upodobań i potrzeb – od spokojnej jazzowej muzyki ukrytej w zakamarkach wąskich piwniczek; przez uliczne brzmienia obwoźnych grajków; po szalone imprezy w nowoczesnych klubach.

Mielno atrakcje, które trzeba zobaczyć

Co robić w ciągu dnia w Mielnie? Oczywiście, można wypoczywać na szerokiej, piaszczystej plaży, która jest naprawdę imponująca. Oprócz czerpania promieni słonecznych warto zdecydować się także na aktywny wypoczynek i odwiedzenie kilku, znaczących miejsc na mapie kurortu:

– Jezioro Jamno, które są sąsiaduje z morzem w odległości około 100 metrów i rozciąga się na całej linii miejscowości – oprócz podziwiania jego naturalnego krajobrazu, pary, które odwiedzają Mielno we dwoje, powinny zdecydować choć raz na skorzystanie z przybrzeżnej bazy sportowej. Motorówki, rowery wodne i jachty – można wybrać dowolną formę przemierzania wód jeziora;

– park linowy, który może okazać się wyzwaniem – sporych rozmiarów „małpi gaj” usytuowany wśród koro sosnowych drzew, przeznaczony jest nie tylko dla dzieci. Zabawa we dwoje może być okazją do sprawdzenia swoich umiejętności;

– romantyczna promenada, którą zakochane pary uwielbiają przemierzać wieczorami, przy zachodzącym słońcu. Nowoczesna eskapada dla pieszych, która ciągnie się wzdłuż linii wybrzeża, aż do samego Unieścia jest zawsze dobrym sposobem na spędzanie letnich wieczorów we dwoje.

Mielno atrakcje wyjazdowe

Kwaterując się w Mielnie, warto mieć na uwadze pobliskie miejscowości, oferujące sporo atrakcji.

Latarnia Morska w Gąskach przyciąga swoją monumentalną wysokością i panoramą, rozpościerającą się w platformy widokowej.

Przystań rybacka w Unieściu, które sąsiaduje bezpośrednio z Mielnem. Warto zobaczyć połowy ryb i codzienną pracę kutrów, wypływających w morze.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy, gdzie przez chwilę można nacieszyć oczy wszystkimi kolorami i bogactwem roślin.