Odwiedź Wisłę nie tylko w sezonie

Beskidy to urocze góry, które wciąż nie są zbyt popularne wśród turystów. Najchętniej odwiedzany jest Beskid Śląski, położony blisko aglomeracji katowickiej. Turyści najczęściej zatrzymują się w Wiśle, skąd wyruszają na liczne szlaki.

Dlaczego warto odwiedzić Wisłę?

Wisła jest chętnie odwiedzana przez turystów, narciarzy i kibiców sportowych. To nie dziwi, ponieważ to miasto jest świetnym punktem wypadowym w pobliski Beskid Śląski. Pierwsi turyści pojawili się tu już na początku XIX w., a popularność miejscowości z roku na rok rosła.Fani sportów zimowych przyjeżdżają tu, aby korzystać z licznych stoków narciarskich. Na tutejszych skoczniach narciarskich odbywają się międzynarodowe zawody. Kibice skoków narciarskich nie mogą nie odwiedzić muzeum Adama Małysza.Wypoczynkowi sprzyja bogata baza noclegowa. Bez problemu można wynająć niewielki pokój, jak i apartament Wisła centrum ma ich sporo do zaoferowania.

Co zwiedzić w Wiśle?

Wisła i okolice sprzyja zwiedzaniu. Sporo rozmaitych zabytków, ciekawa architektura i piękne widoki to wszystko pozwala na przyjemne i atrakcyjne spędzanie czasu. Jest tu też kilka ciekawych muzeów. O muzeum Małysza słyszał każdy, ale mniej osób odwiedziło Muzeum Narciarstwa. A jest tu także Muzeum Spadochroniarstwa oraz ciekawe Muzeum Beskidzkie. Warto też odwiedzić liczne galerie, które prezentują bogaty wybór różnorodnych dzieł sztuki.Nie można zapominać o górach. Mnóstwo ciekawych szlaków o różnej trudności pozwoli na wybór trasy dobrze dobranej do kondycji i możliwości turystów. Zimą na narciarzy czeka 20 km tras zjazdowych i około 30 wyciągów narciarskich. A że śnieg jest tu zwykle od listopada do kwietnia, narciarze mają tu prawdziwy raj.

Gdzie znaleźć najlepsze noclegi?

Każdy wyjazd, nawet weekendowy, łączy się zwykle z koniecznością znalezienia noclegu. Pod tym względem Wisła naprawdę należy do czołówki. Pensjonaty, hotele, apartamenty to tylko część oferty noclegowej tej urokliwej miejscowości. Dla miłośników przestrzeni idealne będą Apartamenty kamienna wisła ma je ulokowane praktycznie w samym centrum. Każdy gość wie, że wybierając apartament Kamienna Wisła pokaże mu swoje najładniejsze oblicze. Roztaczające się z okien widoki na góry i skocznię narciarską zachwycą każdego.